Google+

Turizm'de Yerimiz ve MYO

Çatalzeytin’in tutunacağı tek dalının turizm olduğu bu gazetede defalarca yazıldı. Çıktığı günden bu yana gazetemizin başlık klişesi altında “Yerel İletişim ve Turizm Gazetesi” yazılıdır.

Tanıtım, turizmde en başta gelen faktörlerden birisidir. Ülkemizde 1960-80 yılları arasında çoğu ilçede “Turizm Tarıtma” dernekleri kurulmuştur. Turizmin ne anlama geldiği konusunda bu derneklerin rolü ve yararı büyük olmuştur.

Çatalzeytin’in tanınmamışlığının acısını çok çektik. Mektuplarımız yanlışlıkla Çerkezköy, Çatalağzı, Çaycuma vb. yerleri dolaşıp gelirdi. Yazdırdığımız telefon görüşmeleri sabahtan akşama kadar çıkmaz, çıksa da başka yerlerle karışırdı. Sohbetlerde yöremizi anlatmak güçtü. Çatalzeytin’in adı belleklerde yoktu.

Festivallerde yoğunlaşan tanıtım çalışmaları bugün meyvelerini vermeğebaşladı.Televizyon programları ile Çatalzeytin’in adı duyuldu. Olay TV’de, Karadeniz TV’de, TRT 2 ve diğer kanallarda insanlar yöremizi tanıdı. Görsel malzeme fotoğraf tanıtımında çok etkili oldu.

Kimse şaşmasın... Şaşırmasın..! Artık Çatalzeytin tanındı, biliniyor. Bu noktaya kolay gelmediğimiz bilinmeli.

Tanınan Çatalzeytin, turizmde yerini almaya hazır. Tanıtım süreci bitti, doğayı koruma süreci başladı. Turizmde yerimize almamız, doğayı korumamıza bağlı. Sahil Yolu Projesine karşı denizimizi, Hes’lere karşı (Hidroelektrik Santralı) çaylarımızı korumamız gerekiyor. Betonlaşan Çatalzeytin’e kimse gelmez. Turizm, hayal olur.

Doğallığını koruyarak, Çatalzeytin’in gelişmesini turizmle sağlayabiliriz. Turizm halkamız kültür, sanat açılımını sağlayacak eğitimle MYO (Meslek Yüksekokulu) ile bütünleşmeli.

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...