Google+

Sularımız Elden Gidiyor

Çatalzeytin sevgisinin göstergesi, Çatalzeytin’e sahip çıkmaktır. Hepimizin bu memleketi koruma, kollama görevi vardır.

Yerel bir atasözümüz “El eli yıkamazsa, eller yüzü yıkamaz.” diyor.

Denizimize, Akçay’ımıza bir el değdi. Sularımız elden gidiyor. Yangın Akçay’a dayandı. Yangını görmeyen, görmek istemeyenler var.

“Çatalzeytin Mektubu” adıyla 28 yıldır bu gazete niçin çıkıyor? İnsanımızın refahı ve huzuru için çıkıyoruz. Çatalzeytin doğasını korumak için çıkıyoruz. Her ay önemli bulduğumuz konuları manşete taşıyarak yetkililerin dikkatini çekiyoruz. Kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu gazetede zaman zaman Belediye Başkanı, Kaymakam, Daire Amirleri eleştiriliyor. Kendimize özeleştiri yapıyoruz. Kişi ve kuruluşlarla diyalogu koparmadan uygar ilişkileri sürdürerek olumlu sonuçlar almaya çalışıyoruz. 

Sularımızı katletmek isteyenleri yazı ve haberlerimizde işaret ediyoruz. Destek olması gerekenler çarşıda yalan makinesi kurmuş yalan üretiyorlar.

Kimsenin yola karşı çıktığı yok. Sürekli yol sorununu gazetemizde dile getiriyoruz. “Çatalzeytin-Kastamonu” yolu ilk defa gazetemizin 31 Aralık 2006 tarihli sayısında manşete taşındı. Haberimizde Yılanlı, Karafelek, Babakin, Çal, Esentepe virajlarının tehlike oluşturduğunu biz dile getirdik. Yayınımızdan sonra bu kesimlerde çalışma başladı, devam ediyor.

Ginolu yolunda Şekerçeşme önünde geçen yıl 450 metre deniz dolduruldu. Dolgudan sonra deniz yolu oydu, tehlike oluştu. Bu gidişle Kaşlıca sahilini tamamen doldurmak zorunda kalırsınız. Yanlışı yanlışla düzeltemezsiniz.

Akçay’ı yakacak olan Hidroelektrik Santralı (HES)’dir. Akçay’ın yanması suyumuzun kesilmesidir. Bizim için felaketli günlerin başlamasıdır.

Evlerde 1 saat su kesilince fırtınalar kopuyor.

Akçay’a HES yapılırsa Belediyenin içme suları kesilecek. Bunu ben değil bilim adamları söylüyor. Çünkü Çatalzeytin Belediyesinin içme suyu kaynakları Akçay yatağındaki Değirmenyanı ve Düvencideğirmeni mevkiindedir. Akçay’ın 20 km başında Suçatı’da su bağlanınca kaynaklar kuruyacak, evlere su akmayacaktır.

Belediye Başkanımız Musa İhsan UĞUZ’un geçen sayımızda bir mesajını yayımladık.

Belediyenin suyunu HES değil kimse kesemez” diyen Başkanın mesajına ve Çatalzeytin’e sahip çıkmasını         bekliyoruz. Tarihle hepimiz hesaplaşacağız. Doğa yürüyüşünde en başta olması gereken kişi Belediye Başkanı UĞUZ’dur.

Şair Tevfik FİKRET, bir karanlık dönemde “Hak bellediğin yolda yalnız gideceksin.” demiştir. Ben de Çatalzeytin yolunda sonuna kadar tek başıma yürürüm. Yalanlara, tehditlere aldırış etmem. Işığım, gücüm Çatalzeytin sevgisindedir.
       
Çatalzeytin’e kim dost, kim düşman zaman gösterecek.  

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...