Google+

Politikanın Malzemesi Yalan Olmamalıdır

Çatalzeytin Kavakören köyünde eşek sırtında su taşınıyor.” başlıklı fotoğraflı haberim, 18.11.2009 tarihinde Kastamonu, Kastamonu Nasrullah, Kastamonu Sözcü gazetelerinde ve Çatalzeytin Mektubu Gazetesinin 20.11.2009    tarihli sayısında yayımlandı. Bu habere Çatalzeytin İl Genel Meclisi Üyeleri Birol BOZKURT ve Hüseyin Tolga İNCE’nin ortak açıklaması aynı gazetelerde  20.11.2009 tarihli sayılarında “Çatalzeytin’de Su Sıkıntısı Yok” başlığı ile yer aldı. Ben de Kastamonu Gazetelerine bu konu ile ilgili açıklama gönderdim. Açıklamam  21.11.2009 tarihli Kastamonu Gazetelerinde çıktı. Önemli bulduğum bu açıklamayı okuyucularımın bilgisine sunuyorum.

Politikanın malzemesi yalan olmamalıdır. Çünkü “Görünen köy kılavuz istemez.” atasözümüz gerçekleri en iyi şekilde ortaya koyar. 43 yıldır Kastamonu’da yayınlanan yerel gazetelere haber yapıyorum. Bugüne kadar yaptığım haberlere, yazdığım yazılara bir tekzip gelmedi.

Basının görevi, kişi ve kuruluşları bilgilendirmek sorunların çözümünü hızlandırmaktır. Ben de bu yönde çok sevdiğim Çatalzeytin’e hizmet veriyorum. İnsanlarımızın huzur ve mutluluğu için çaba gösteriyorum. Haber yaptığım fotoğrafta görülen Kavakören köylüleri su sıkıntıları olmasa çamurlu yollarda eşek peşinde neden koştursunlar ? Çatalzeytin’i güllük gülistanlık göstermek, kimseye bir yarar sağlamaz, sorunları çözmez aksine kördüğüm yapar.

Benim bu haberi hazırlarken amacım, çile çeken insanların su sorununun çözüme kavuşturulmasıydı. Çatalzeytin 16 Temmuz 2009’da büyük bir sel felaketi geçirdi. Köylerimizin yolları bozuldu. Su şebekeleri darmadağın oldu. Bu doğal afet için bir kuruş ödenek gelmedi. Sorunu gündeme taşıyarak İl Genel Meclisi Üyelerine yardımcı olmak istedim. Ama bizim İl Genel Meclisi Üyeleri akmayan suyu akıtan, bir formül bulmuşlar galiba. Ya da ellerine sihirli değnek geçirmişler, paraya pula gerek kalmadan suyu akıtıyor, yolları açıyorlar.

Sağduyulu olabilselerdi, benim yaptığım haberi kendilerine destek alarak sel mağduru olan, perişanlık içinde yaşayan köyler halkımızın sorununu çözmek için çok acil ödeneği çıkarırlardı. Çok hoşuma giden bir Alman atasözü vardır. “Ustayı alıştırma yapar.”

Köylerimiz kaçmadı, yerinde duruyor.  Kimin evine su aktığı kimin evine su akmadığı ortada. Açıklamada Kavakören köyünde “Topçuoğlu” adında bir ünite olmadığı yazılmış. Acaba bu fotoğraftaki insanlar uzayda mı oturuyor ?

İnsanlık için çalışmak, topluma hizmet etmek çok güzeldir. Politikada, yalan malzeme olmamalıdır.

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...