Google+

MYO'ya Yüksek İlgi

Kastamonu Üniversitesine bağlı olarak Çatalzeytin’de açılmasını istediğimiz Meslek Yüksekokulu konusuna çok büyük ilgi oldu. Eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik yönden büyük önem taşıyan konuya ilgi gösterilmesi sevindirici.

Özellikle vurgulamak istediğimiz bir nokta var. MYO Çatalzeytin için tarihi bir fırsattır. Nüfusumuz hızla eriyor. İlçe olarak küçülüyoruz, gücümüz azalıyor. Her yönden bir inişteyiz. MYO ortak politika izlenmesi gereken bir konudur.

31 Mart 2010 tarihli sayımızda “Çatalzeytin’e Meslek Yüksekokulu İstiyoruz” haberini birinci sayfada manşetten verdik. MYO ile ilgili açtığımız facebook’taki  gruba 1597 kişi üye oldu.Son iki sayıdır, MYO konusunu gündemde tutuyor, okuyucularımızı MYO konusunda bilgiler sunuyoruz. Nisan ayı içinde facebook’ta başlığımız “Çatalzeytin’e  Açılmasını İstediğimiz  Yüksekokulun Yeri Neresi Olmalıdır” şeklinde değiştirildi. Bu başlık yeni sayımızın manşetinde de aynen yer aldı. MYO’nun yeri konusunda Belediye Başkanımızın, İl Genel Meclisi Üyelerimizin, Siyasi Parti İlçe Başkanlarımızın görüşlerini alarak kamuoyunun bilgilerine sunduk. MYO konusunda bize gelen görüş ve düşünceleri vermeye devam edeceğiz.

MYO gecikmeyi asla affetmeyecek bir konu. Akyavaş davranırsak kuş uçar, bir daha dalımıza konmaz. Yer konusundaki görüşler ivedilikle netleşerek MYO konusu eyleme dönüşmelidir. Gaipten ses beklemekle, seyirci olmakla bu iş gerçekleşmez.

Kaymakamımız İsmail BAYATA’yı, Belediye Başkanımız Musa İhsan UĞUZ’u MYO konusunda daha aktif görmek istiyor, öncü olmalarını bekliyoruz. MYO konusuna ilçede yaşayan herkesin, gurbetçilerin ilgi ve destekleri gereklidir. İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, Siyasi Parti İlçe başkanları, Sivil Toplum Örgütleri MYO konusuna tam güç vermelidir.

Resmi başvuru yapılacak, yer tespiti olacak, dernek kurulacak, en önemlisi de MYO için Çatalzeytin yararına doğru ve sağlıklı karar verilecek.

Herkesi gönül kütüğünde Çatalzeytin için birlik olmaya çağırıyoruz.

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...