Google+

RİNGO ZEKİ VEFAT ETTİ

RİNGO ZEKİ’Yİ KAYBETTİK

İlçemizin renkli simalarından Zeki Karadağlı 1948 (Ringo Zeki) bugün Fındıklı Köyünde saat 10.00 sıralarında vefat etti. Sabah rahatsızlanan Karadağlı için ambulans çağrıldı. Ambulans köye ulaştığında Karadağlı’nın vefat ettiği anlaşıldı.

Ringo Zeki

“Köylü köyden gelir, şenlenir çarşı  / Cephe almak ayıptır, köylüye karşı.” diyen Karadağlı, ilçemizde uzun yıllar lokantacılık yaparak hizmet etmişti.   

Ringo Zeki yarın öğle namazından sonra Fındıklı’da toprağa verilecek. 

ŞERAFETTİN CAN'I YİTİRDİK

ŞERAFETTİN CAN'I YİTİRDİK

İstanbul'da yaşayan hemşehrimiz Şerafettin  CAN (1960) kalp krizi sonucu dün 06.01.2014'te vefat etti. 

Can bugün Sırakonak (Somay) köyünde toprağa verilecek.

 

Merkez Mahallesi Eski Muhtarlarından Mehmet Yorgancı Vefat Etti.

MEHMET YORGANCI VEFAT ETTİ Mehmet Yorgancı

Çatalzeytin Merkez Mahallesi Eski Muhtarlarından Mehmet Yorgancı (1949) bugün saat 08.00 sıralarında kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Yorgancı, tüm müdahalelere karşı kurtarılamadı.

 

 

 

Sağlık eski bakanı M. Güven Karahan vefat etti.

Eski sağlık bakanlarından hemşehrimiz Dr. Mustafa Güven Karahan (70), Bandırma'da vefat etti.DSP'den, 20. Dönem Balıkesir Milletvekili olarak TBMM'ye giren Karahan, Bülent Ecevit'in Başbakanlığındaki 56. hükümette, 11 Ocak 1999-29 Mayıs 1999 arasında sağlık bakanı olarak görev yaptı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitiren Dr. Mustafa Güven Karahan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ihtisasını tamamladı.

Bandırma Devlet Hastanesi üroloji uzmanlığı ve başhekim yardımcılığı, 20 ve 21. dönem Balıkesir milletvekilliği, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon başkanlığı, 11 Ocak-29 Mayıs 1999 arasında Sağlık Bakanlığı görevlerinde bulundu. 1943 Çatalzeytin doğumlu Mustafa Güven Karahan, evli ve iki çocuk babasıydı.

 

Sadık Korkut'u Kaybettik.

Eski İl Genel Meclisi Üyesi M.Sadık Korkut (1924) vefat etti.

 PTT memurluğundan emekli olan Korkut, ÇağKoop'u kurdu. Uzun süre Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Çatalzeytin ve köylerinin gelişmesi için büyük mücadeleler verdi.

Sadık Korkut yarın 27.08.2013 Salı öğle namazından sonra Çağlar köyü aile mezarlığında toprağa verilecek.

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...