Google+

ADAM BÜFE

 

SATILIK DAİRE

   Sahibinden satılık, denize sıfır manzaralı 1. kat, 160 metrekara daire satılıktır. 

Hasan Çelik

0 530 640 89 37

İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN BİLGİLENDİRME

    Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığınca Kaşlıca Köyünde yaklaşık 50 vatandaşa 5729 Sayılı Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar hakkında bilgi verildi.

    İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz ve Uzman Çvş. Tayfun Sedat Batman tarafından vatandaşlara ilgili kanun hakkında bilgiler verildi. Vatandaşların sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi. 

DENİZ MANZARALI SATILIK BAHÇELİ EV

Deniz Manzaralı satılık bahçeli ev. 

Çatalzeytin'de Deniz manzaralı 3 katlı, müstakil bahçeli ev satılıktır. 

Başvuru Murat Yıldız 

0 542 570 07 06

CUMAPAZARINDA YERLİ TOHUM

       Ağır geçen kışın ardından vatandaşlar baharın iyiden iyiye kendi hissettirmeye başladığı son günlerde, bahçe işlerine yöneldi. Özellikle yerli tohum arayışında olan gurbette ve köylerde yaşayan vatandaşlar Cuma Pazarında soluğu aldı.

        İlçede cuma günleri kurulan pazarda yöresel ürün satıcıları kendi yetiştirdikleri tohumları satışa sundular. Pet şişe kapağı ve çay bardağını kendilerine ölçü edinen satıcıların ıspanak, marul, soğan, fasulye, maydanoz, tere, pazı, kabak, domates, salatalık, vb. sebzelerin tohumları pazarda müşterilerini bekliyor.

         İlçeye bağlı Saraçlar köyünde oturan Ayşe Sezer (66) “Kendi yetiştirdiğim tohumlarımı satıyorum. Bu tohumları annemdem, akrabalarımdan ve komşularından alıp dikerek meydana getirdiğim tohumlar. Yaklaşık 20 yıldır aralıksız pazarda tezgah açıyorum.” dedi.

         Tohum ve yöresel ürünler satışı yaparak geçimini sağlayan Fatma Azak  (87) “Yıllardır bu pazarda kendi ürünlerimi satıyorum. Ürünlerimin hepsi doğal. Tohumlarımı da bu şekilde saklıyorum. Fasulye, marul, pancar, kabak tohumlarımı bardağı 5 TL, kapağı 1 TL’den satıyoruz. Komşularım ve müşterilerim sebze tohumlarıma ilgi gösteriyor.” dedi.

 

Cıvıltı

SARAÇLAR KÖYÜ YOLU
Pazartesi, 26 Ekim 2015
      Bu sayıda doğa mücadelemizi özetleyen “Herşeye Karşı” başlıklı bir yazı yazacaktım. Bana anlatılan üç konu ile gündem değişti.       Epçeler köyünden bugüne... Devamı...