Google+

SCOOTER ÜSTÜNDE TÜRKİYE AZERBAYCAN TURU

Motosiklet tutkunu Ümmet Perkitan (1957) 125 cc’lik motoruyla Azerbaycan Türkiye turuna devam ediyor.

Azerbaycan Bakü turunun dönüşünde Samsun, Sinop üzerinden Çatalzeytin’e gelen Ümmet Perkitan ilçede motosiklet tutkularıyla tanınan Bekir Açıkgöz ve Ramazan Kaya 10 km mesafedeki Türkeli ilçesinde karşıladılar. İlçede yeni açılan Esra’nın Gönül Sofrası Mantı Evi ve Cafe’de ağırlanan Perkitan gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtti.

               Perkitan “İzmir’den başladım Azerbaycan Bakü yolculuğuna. İstanbul, Akçakoca, Vezirköprü, Erzincan, Erzurum, Kars, Hopa, Gürcistan, Bakü yolcuğum sırasında konakladığım yerlerden. Kastamonu üzerinden Ankara’ya oradan da İzmir’e gideceğim. 3 haftadır yollardayım programıma göre 1 haftam kaldı, devamında yeni bir yolculuğa çıkacağım. Bir sonraki turum Kıbrıs olacak. Motor benim için bir tutku. Güzergahım üzerinde beni görenler 125’lik bir motorla yolculuğun zor olup olmadığını bana soruyorlar. Bilakis benim için çok rahat beni hiç üzmedi. Ben küçük hacimli motorla Nemrut Dağı’na çıktım. Motorum üzerinde çanta yerine gördüğünüz gibi poşet ve çuvallarla eşyalarımı taşıyorum. 2006’dan bu yana 665000 km yol yaptım, yaklaşık  20 tane motor oldu. 61 defa Türkiye turu yaptım. Motorumun üzerinde bana  yollarda destek verenlerin etiketlerini taşıyorum. Yollarda çektiğim fotoğrafları internet sitem ve sosyal medya hesabımdan paylaşıyorum. Görenler hayretlerini gizleyemiyorlar. Çatalzeytin’de bana yakın ilgi gösteren motosiklet tutkunları Bekir Açıkgöz ve Ramazan Kaya’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

              Geceyi ilçede geçiren Perkitan sabah saatlerinde Kastamonu’ya doğru yola çıktı.

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...