Google+

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ FİDAN DAĞITTI

Çatalzeytin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 13.03.2015 günü saat 11.00’de ilçe meydanında vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı.

 Ceviz, kestane, ıhlamur, akasya, iğde, badem, fındık fidanları vatandaşlara Kaymakam Recep Koşal, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz ve Orman İşletme Müdürü Emel Ak tarafından dağıtıldı. Toplam 2100 adet fidan vatandaşların yoğun ilgisi karşısında kısa sürede tükendi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVİZ FİDANI DAĞITILDI

Gıda Tarım  ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü organizesiyle ilçe  merkez ve köylerinde ikamet eden vatandaşlara  1090 adet ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

            Dört çeşit fidan dağıtımı yapıldı. Bilecik, Yalova 1, Yalova 4, Şebin ve Chedner cinslere sahip ceviz fidanları 25 vatandaşa imza karşılığında teslim edildi.  

 

ÇATALZEYTİN'DE KIŞ YAŞAMI ZORLAŞTIRDI

               30-31 Aralık 2014'te yoğun kar yağışı köy yollarını kapattı, 41 köyümüzün elektriği kesildi. 01 Ocak 2015 Cuma pazarına çok az sayıda üretici geldi. Enerjisa arıza ekibi elektrik vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Özel İdare Ekipleri de güç koşullarda köy yollarında çalışıyor. 

               Gazetemiz Yılanlı'da okuyucuları için beyaz esaretin güzelliklerine okuyucularına aktarmak için çekimler yaptı. Atilla Torun'un girişimleriyle Selim Demirci Yavuz Demirci ve Sabiha Doğan'ın hazırladığı Çatalzeytin Türküleriyle beğeninize sunuyoruz. İyi Seyirler... 

AKÇAY’DA SEL HES BORULARINI SÖKTÜ

Dün gece sağanak halinde yağan yağış saat 01.30 sıralarında etkisini artırarak sele dönüştü. Çalışmaları bitmek üzere olan Hidro Elektrik Santralının borularını söktü. Akçay’daki sel HES yüklenicisini zarara uğrattı.

Köy sakinlerinden İlhami Dikbaş, yağmurun saat 21.00’de başladığını çoğalarak devam ettiğini söyledi. Dikbaş “Bunun böyle olacağı belliydi. HES, mes, bu hale getirdi. Duvar filan buraya fayda etmez.” dedi.

Kaynağı Akçay’dan gelen Belediyenin içme suyu hattının boruları sel suları ile koptu. Şehir içme suyu verilemiyor. Paşalı grup yolu bir süre trafiğe kapandı. Sel suları ağaçları kökünden sökerek sürükledi. Kızılcakaya köprüsünün iki giriş dolgusunu aldı, köye giriş kapandı. Sel suları köprü girişinde elektrik direğini yıktı, Kızılcakaya köyünün elektriği kesildi. Sırakonak köyü Toprakçı mahallesi köprüsünün girişine hasar veren sel tehlikeye yol açtı.

Sel sularının  denize sürüklediği ağaçlar kış öncesi vatandaşlar tarafından toplandı. Sahil kenarlarında oturanlar kelek adını verdikleri ağaç parçalarını toplayarak evlerine taşıdılar.

 

 

DALGALAR COŞTU KABARDI

Çatalzeytin ilçesinde gece saatlerinde etkisini artıran rüzgar fırtınaya sebep oldu. Karadeniz’de dalgalar sahil bandında hasarlara neden oldu.

 Saatteki hızı 60 km’yi bulan rüzgar dev dalgalara yol açtı. Sahil şeridinde bulunan cafeler de dev dalgalardan payını aldı. Bir işletmenin çatısına zarar veren dalgalar işletmelerin bahçelerine taş ve kum yığınları oluşturdu.  Karayollarınca deniz tahribatına önlem olarak 18 Ağustos’ta başlayan setleme çalışmalarına bugün ara verildi. Deniz sahildeki ağaçları söktü. 

Mermerpark’ta bulunan Atatürk büstünün üzerinden aşan dalgalar vatandaşların ilgi odağı oldu. Cep telefonu ve fotoğraf makineleri ile bu anlar kayıt altına alındı.

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...