Google+

Yenicuma Taş Kırmaya Dava

Epçeler köyü Yenicuma mevkiinde Oba İnşaat Tic. San. Ltd. Şti. tarafından ruhsatsız olarak açılan ve mühürlenen taş kırma ve eleme tesisi için ruhsat başvurusu yapıldı.

Kastamonu İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen “ÇED’e gerek yoktur”  kararına 6 köy muhtarımız birlikte dava açtılar. Epçeler köyü Muhtarı Asım Gürleyen, Duran köyü Muhtarı Hasan Çelikkaya, Kavakören köyü Muhtarı Fikri Çetin, Paşalı köyü Muhtarı Ahmet Özcan, Yemişli köyü Muhtarı Yaşar Pulatkan, Piri köyü Muhtarı Rahmi Çelik İhtiyar Heyeti’nden Köy Tüzel kişiliği adına karar çıkardılar.Alınan kararda taş kırma ve eleme tesisinin çevre kirliliği ve gürültüye yol açacağı, tozlanma yapacağı, bağ ve bahçeleri kurutacağı, suları içilmez duruma getireceği, çevre köyleri yaşanmaz duruma sokacağı ifade edildi.

Kastamonu’da Bitmeyen Sevda “YARALIGÖZ”

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nde bulunan doğa harikası Yaralıgöz dağı ve ormanları görenleri büyülüyor.

 Kastamonu’da Ilgaz dağından sonra en yüksek dağ olan ve doğası ,ormanları ,yerleşim alanları, piknik mesire alanları  ile  bir doğa harikası olan Yaralıgöz halkın yoğun ilgisini çekmektedir.

Devamını oku: Kastamonu’da Bitmeyen Sevda “YARALIGÖZ”

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...