Google+

KORU YAYLASI GEZİNTİSİ 29.06.2014

 

Çatalzeytin'de Turizm Etkinliği

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizesiyle Çatalzeytin'de turizm etkinliği yapıldı. Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Ticaret Meslek Lisesi ve Çatalzeytin Lisesinden 20'şer öğrencilik grup doğal Ginolu Koyunda daire amirleri ve rehber öğretmenleriyle çevre temizliği yaptılar. Kastamonu'dan gelen öğrenci gruplarına İlçe Hastanesinde yemek verildi.

Etkinliğe Kaymakam Erol Korkmaz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan da katıldı.

 

 

ÇATALZEYTİN SLAYT GÖSTERİSİKuzköy HES'e İptal Davası

Kütük Enerji Elektrik Üretim Dağ. San. Tic. A.Ş. tarafından Akçay’ın kolu Çamurluçay’da yapılması planlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ÇED (Çevre Etki Değerlendirme) olumlu kararı verilen Kuzköy Regülatörü ve HES’e iptal davası açıldı.

Kuzköy HES'e Dava Açıldı.

Sökü Köyü Muhtarı Muzaffer Öztürk, azaları Asım Öztürk, Ahmet Demir, Karacakaya Muhtarı Sami Altundal ve köy halkından Hüseyin Yener Kastamonu İdare Mahkemesine açtıkları davada HES projesinin iptalini istediler. 

Kuzköy ÇED raporuna erişmek için tıklayın


Akçay'ın Kolu Karagöl'e HES izni.

Akçay'ın kolu Karacakaya (Karagöl) deresine "Kütük Enerji Elektrik Üretim Dağ. San. Tic. A.Ş." tarafından yapılması planlanan "Kuzköy Regülatörü ve HES" projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca "ÇED Olumlu Kararı" verildi.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konu ile ilgili yazıyı Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sökü, Karacakaya, Hacıreis muhtarlıklarına gönderdi. Bilgilendirme yazısı 24 Ekim'de Hükümet Konağında askıya çıktı.

Devamını oku: Akçay'ın Kolu Karagöl'e HES izni.

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...