Google+

1840 FİDAN DAĞITILDI

            Çatalzeytin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından “Ormancılık Haftası” dolayısıyla saat 10:00’da Cuma pazarında halka ücretsiz olarak 1840 adet fidan dağıtımı yapıldı.

 

            Gölköy Fidanlığından getirilen ceviz, badem, ıhlamur, kestane ve dut fidanlarına vatandaşlar büyük rağbet gösterdiler.

            Aynı gün saat 14.00’te Çatalzeytin Lisesi bahçesine ilk, orta ve lise öğrencileri tarafından fidan dikimi yapıldı. Fidan dikimde Kaymakam Recep Koşal, Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca  ve daire amirleri hazır bulundular.

ANKARA'DAN SAHİLE BAYRAM TURU

               Kültür ve Turizm Bakanlığından çalışanlar ve yakınları 17-19 Temmuz 2015 tarihleri arasında İnebolu, Abana ve Çatalzeytin ilçelerine 3 günlük tatile geldiler. Semih Sezer rehberliğinde 40 kişilik grup 18 Temmuz'da Güllüsu'da balık yedi. Aynı gün grup Çatalzeytin'e uğradı.

CİYE EKİBİ ÇATALZEYTİN'İ DENİZDEN FOTOĞRAFLADI

 

HES’İN KURUTTUĞU ÇATALZEYTİN AKÇAY DERESİ

HES’İN KURUTTUĞU ÇATALZEYTİN AKÇAY DERESİ

28.05.2015 Foto: Ender DEMİR

ÖĞRENCİLER GİNOLU KARADENİZ KOYUNDA TEMİZLİK YAPTI

           Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 1-7 Mayıs tarihleri arasında başlatılan “Temiz Çevrem” kampanyası dolayısıyla Çatalzeytin Ginolu’da öğrenciler tarafından temizlik yapıldı.

           İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyon saat 11.00’de Ginolu Karadeniz Koyunda yapıldı. Yunus Emre Ortaokulu ve Çatalzeytin Lisesinden 30’ar öğrenci grubu temizlik çalışmasına katıldı. Ellerinde eldiven ve çöp torbalarıyla koyda bulunan çöpleri temizleyen öğrencilere Kaymakam Recep Koşal ve daire amirleri de eşlik ettiler.

             Toplanan çöpler daha sonra belediye ekipleri tarafından alındı.

 

 

Cıvıltı

SARAÇLAR KÖYÜ YOLU
Pazartesi, 26 Ekim 2015
      Bu sayıda doğa mücadelemizi özetleyen “Herşeye Karşı” başlıklı bir yazı yazacaktım. Bana anlatılan üç konu ile gündem değişti.       Epçeler köyünden bugüne... Devamı...