Google+

PİRİ KÖYÜNDE GÜREŞ

        Piri Köyünde bayramın 3. günü Muhtar Rahmi Çelik’in girişimiyle güreş düzenlendi.

       Gurbetçi gençlerin ilgi gösterdiği güreşlerde başpehlivanlığı Abdullah Şentürk aldı. Baş altını Yusuf Can Yavuz, büyü ortayı da Faruk Cengiz aldılar. Başarılı güreşçilere cumhuriyet altını, çeyrek altın ve gram altın verildi.

       Piri Köyü Muhtarı Rahmi Çelik “Güreş müsabakalarına katılan gençlerle ata sporumuzun köyümüzde yaşatılması amaçlandı. Yarışmaların gelecek yıllarda da yapılacak.” dedi. 

 

KASTAMONU BELEDİYE ÇATALZEYTİN'DE

               Türkiye Kadın Hentbol Süper Ligi takımlarından Kastamonu Belediye spor Kulübü, 2015 – 2016 sezonu hazırlıklarını Çatalzeytin’de sürdürüyor.

                 İlk kez 2004 yılında şampiyon Beşiktaş Erkek Hentbol takımının kamp yaptığı ilçemizde bu spor dalına ilgi gün geçtikçe arttı.      Bu sezon daha önce Üsküdar Belediye Spor Kulübü kadın hentbol takımı da on günlük kamp yaparak  hazırlıklarını ilçemiz spor tesislerinde gerçekleştirmişti.Kastamonu Belediye Kadın Hentbol Takımı, 2 Eylül günü Çatalzeytin’e geldi. Belediye Sosyal Tesislerinde konaklayarak, tesislerin hemen yanındaki spor salonunda günde çift antreman yaparak süper lige hazırlanıyor.Kulüp Başkanı Hüdaver ESKİ yönetimindeki kamp kadrosunda; baş antrenör Osman KALYONCU, yardımcı antrenör Cengiz KESİCİ, masör Özden KARAGÜLLE, kaleci antrenörü Orhan ÇIRAKÇIOĞLU, kondisyoner Orhan ŞİMŞEK, genel menajer Ahmet CEVHER ile birlikte beşi yabancı olmak üzere on beş sporcudan oluşan Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü kafilesi 7 Eylül 2015 Pazartesi günü ilçeden ayrılacak.

Çatalzeytin kampı ile ilgili baş antrenör Osman KALYONCU “Ligde ilk üç takım arasına girmek, Avrupa’da Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız. Bu hazırlık döneminde Üsküdar Belediye takımı Çatalzeytin’de, Beykoz Belediye Spor takımı Araç’ta, bizde Kastamonu merkez ve Çatalzeytin’de hazırlıklarımızı sürdürerek ilimize ekonomik girdi sağladık. Kastamonu’nun her spor dalında kamp yapılacak bir il olmasına katkı sunmaya çalıştık. İl tanıtımı için, Makedon takımının Kastamonu’da kamp yapmasını sağladık. Tesislerimizi ve doğal güzelliklerimizi çok beğendiler.  Kastamonu’da salon sporlarına ilgi gün geçtikçe artıyor. Kastamonu’nun artık beş bin kişilik kapalı spor salonuna ihtiyacı var.” dedi.

         Kulüp başkanı Hüdaver ESKİ; “Çatalzeytin, spor kulüplerinin kamp yapacağı; sessiz, sakin, çalışma ve konaklama olanaklarının yeterli olduğu bir ilçemiz. İlk kamp dönemini merkezde, son hazırlıklarımızı da Çatalzeytin’de tamamlıyoruz. Hedefimiz Kastamonu’yu spor aracılığı ile tanıtıp ekonomik girdi sağlamak. Bize destek olan belediye başkanımız Tahsin BABAŞ’a teşekkür ediyorum. Karşılaşmalarımızda hentbol severlerin desteğinin yanımızda olacağı inancı ile ligin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.                

          

ÜSKÜDAR BELEDİYESPOR İLE KASTAMONU BELEDİYE ÇATALZEYTİN’DE HAZIRLIK MAÇI YAPTI

         Hentbol Bayanlar Süper ligi’nde mücadele eden Üsküdar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı ile Kastamonu Belediye Çatalzeytin’de hazırlık maçı yaptılar.

          İlk devresi 14-11 Kastamonu Belediye üstünlüğünde geçen karşılaşmanın ikinci devresi de üstünlüğünü sürdüren Kastamonu Belediye maçı 34-26 kazandı. Karşılaşma vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

        Maçın ardından Kastamonu Belediyespor ilçeden ayrılarak Kastamonu’ya hareket etti. Üsküdar Belediyespor’un kamp çalışmalarının bitmesinden sonra Kastamonu Belediyespor’un da Çatalzeytin’de kamp yapacağı öğrenildi.

ÜSKÜDAR BELEDİYESPOR ÇATALZEYTİN’DE

         Hentbol Bayanlar Süper ligi’nde mücadele eden Üsküdar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı kamp yapmak üzere Çatalzeytin’e geldi.

         Süper Lig karşılaşmalarına 11-19 Ağustos 2015 tarihleri arasında kamp çalışmalarını Çatalzeytin kapalı spor salonunda çift idman ile sürdürüyor. Üsküdar Belediye takımı kros çalışmalarını ise MYO yerleşkesinde yapacak.

         Çatalzeytin Belediyesi Sosyal Tesislerinde konaklayan takım; Baş Antrenör Serkan İnci, Yardımcı Antrenörler Seyhan Kaljoshi ve İldar Tekdal ile Masör Handan Turan yönetiminde 15 kadın sporcudan oluşuyor.

         03 Eylül’de başlayacak Türkiye Kupası hazırlıkları için Çatalzeytin’e gelen hentbol takımının baş antrenörü Serkan İnci “Çatalzeytin kamp yapacak takımlar için ideal bir belde. Masmavi Karadeniz’in kıyısında, yemyeşil ormanların eteğinde huzur içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konaklama  yeri ile salon arasının birbirine çok yakın olması ve Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz’un yakın ilgisi bizim burada kamp yapmamızı sağladı. Takımımız ligin en genç ve tek yerli sporculardan oluşan takımıdır. Ligde 12 takım var. Kastamonu’nun da takımı ligde mücadele ediyor. İyi bir kamp dönemi geçirmeyi hedefliyoruz. Yakın zamanda Üsküdar Belediye Başkanımız da ilçeye gelerek bizimle birlikte olacak. ” dedi.

İŞİTME ENGELLİLER BADMİNTON MİLLİ TAKIMI ÇATALZEYTİN’DE KAMP YAPIYOR

            İşitme Engelliler Gençler ve Büyükler Badminton Dünya Şampiyonası 15–25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Bulgaristan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına hazırlanan  Milli Takım Çatalzeytin’de kamp yapmaya başladı.

           16.06.2015 ile 24.06.2015 tarihleri arasını kapsayan kampa 13 sporcu ve 2 antrenör katılıyor.  Milli Takımı Baş Antrenör Ertan Özkan ve Kastamonu Gençlik ve Spor Hizmetlerinden Yardımcı Antrenör Bircan Evrim Turgut çalıştırıyorlar.

 

             Kamp çalışmalarının verimli bir şekilde geçtiğini belirten Ertan Özkan “Çatalzeytin bir doğa harikası. Bizler burayı çok sevdikSalonu çok beğendik. Çatalzeytin halkı bizi sıcak karşıladı. 24 Haziran’da kampımız sona eriyor. Çalışmalarımız 15 Temmuz’da Bulgaristan’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası için. 01 Temmuz 2015 tarihinde ikinci etap çalışmalarımızı da Çatalzeytin’de yapacağız. Buradan Bulgaristan’a hareket edeceğiz.” dedi.

 

 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...