Google+

KORE GAZİSİ NURETTİN YILMAZER SAFRANBOLU’DA TOPRAĞA VERİLDİ

                Tedavi gördüğü Kastamonu Münif İslamoğlu Devlet Hastanesinde 07 Ekim 2015’te vefat eden  Kore Gazisi Nurettin Yılmazer (1929) 08 Ekim 2015’te ikindi namazından sonra Safranbolu’da toprağa verildi.

 

                Kore’de 1950-1951 yıllarında askerlik yapan, 1980’de Karabük D.Ç. Fabrikasından emekli olan Yılmazer, 4 çocuk babasıydı.

                Nurettin Yılmazer’in cenazesine Karabük Gaziler Derneği üyeleri, Karabük Garnizon Komutanlığından Subay, Astsubay, erler, üst düzey görevliler, dost ve akrabaları, sevenleri katıldı.

TAŞIMALI EĞİTİMDE AKSAKLIK

       Çatalzeytin ilçesine bağlı Saraçlar, Kulfallar ve Celaller köylerinden gelen öğrenciler taşımalı sistemdeki aksaklık nedeniyle derslere başlayamadılar.

        İlçe merkezine 17 km mesafeden gelen öğrencilerin taşımalı hattı ihale edilemedi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu konudaki çalışmaları henüz sonuç vermedi. İlçe merkezindeki okullara taşımalı gelen öğrencilerin velileri eğitimdeki aksamaya tepki gösterdiler. Veliler “Bu çağda böyle aksamamalar yaşanmamalı. Köy yollarımız da taşımalı eğitime elverişli değil. Arabalar gelip gitmekte büyük zorluklar çekiyorlar.” dediler.

TERÖRE KARŞI ÇATALZEYTİN TEK YÜREK OLDU

      Son günlerde meydana gelen terör olaylarına karşı Çatalzeytin’de sessiz kalmadı. Yüzlerce vatandaş ellerinde bayraklarla Çatalzeytin sokaklarında terörü kınayan sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptılar.

 

      Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar Hakkari / Dağlıca ve Iğdır’da şehit olan asker ve polisler için tek yürek oldular. Vatandaşlar sloganlar eşliğinde ilk olarak İlçe Jandarma Komutanlığı önüne gelerek şanlı bayrağı teslim ettiler ardından İstiklal Marşı okunarak yürüyüşe devam edildi.  İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelen vatandaşlar burada görevli polis memurlarına da bayrak verdiler.

      İlçe mezarlığına yönelen grup 1990’lı yıllarda Güneydoğu’da şehit düşen Mehmet Serkan Meşe’nin mezarı başında saygı duruşunda bulunup dualar ettiler.  Evlerinde bulunan vatandaşlar da yürüyüşe balkonlarından alkış ve bayraklar ile destek verdiler.

      Vatandaşlar daha sonra sokaklarda sloganlar eşliğinde ilerleyerek ilçe meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşını okuyarak tepki yürüyüşlerine son verdiler. 

ÇATAK ALABALIK TESİSLERİ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ

          Doğa ile iç içe bir noktada kurulan Çatak Alabalık tesisleri yeniden faaliyete geçti. Ramazan Demirsoy’un eşi Beyzade Demirsoy ile birlikte işlettikleri tesisler Sinop iline bağlı Türkeli ilçesi Çatak Örencik sınırları içindeki Armutlu mevkiinde.

          Tesisler Kapıkaya doğal kaynaktan gelen su ile balık üretimini yapıyor. Çatak Alabalık Tesisleri Çatalzeytin’e 25, Türkeli’ye 27, Ayancık’a 42 km mesafede. Alabalık tesislerinin rakımı 860 metre. Çatak Alabalık Tesisleri Koru Yaylasına 15 km uzaklıkta.

            İşletici Ramazan Demirsoy “Büyük şehirlerden beton yığınları içinden gelen insanlarımız için burası bulunmaz bir cennet. Macera isteyenlerin de arayıp bulamadığı bir mekan. Çevre kayıtlı olan olmayan, bilinen bilinmeyen mağaralarla dolu. İlk gün buraya geldim, ben burada yaşarım dedim. Bura ile ilgili çok değişik düşüncelerim var. Tesislerimizin bulunduğu Armutlu’yu cazibe merkezi yapmak istiyorum. Burayı geliştirmek istiyorum. Tesislerimiz ormana ait bir alan içinde kurulu. Biz yap-işlet-devret modeliyle çalışıyoruz. Buraya gelen insanların konaklaması için tesis yapma planlarım var. “ dedi.

          Doğaya küsmezsek yolumuza burada devam ederiz diyen Ramazan Demirsoy’dan sonra eşi Beyzade Demirsoy’a düşüncelerini sorduk. Demirsoy “Doğal bir yer olmasını istedik. Burası doğayı ve macerayı sevenlerin tercih ettiği bir yer. Av için macera için çok ideal, misafirlerimizi bekliyoruz.” dedi.

 

KAVAKÖREN KÖYÜNDE YANGIN

           Kavakören Köyü sınırları içinde, 06 Eylül 2015 Pazar günü saat: 11.30 sularında orman yangını çıktı.

           Örtü yangını kısa sürede Kavakören Köyü’nün; Mudanoğlu, Cincioğlu ve Feyzioğlu Mahallelerini etkisi altına aldı.Feyzioğlu Mahallesi’nde kalp hastası Halil TÜRKOĞLU’nun evinin yakınına kadar yaklaşan yangın; Çatalzeytin, Türkeli ve Bozkurt belediye ve orman işletme müdürlüklerine ait itfaiye araçlarının yoğun çalışması sonucunda kontrol altına alınmaya çalışıyor.Köy muhtarı Cemal KARA’nın Şükrü Efendi’nin Köyü denilen bölgedeki ahşap evi de yanmaktan kurtarıldı.Jandarmanın güvenlik önlemleri aldığı yangın, Yemişli Köyü’nün Gümüşoğlu mahallesi sırtlarına doğru yayıldı.Son zamanlarda ilçedeki en geniş alana yayılan orman yangınını soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...