Google+

ÇATALZEYTİNLİ ASKER CEYLANPINAR’DA YAŞAMINI YİTİRDİ

Ceylanpınar’da askerlik yapan Kirazlı köy kütüğüne kayıtlı Kadir Yıldız (1993) dün gece (08.12.2014) 00.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

            Olay 1. Piyade Hudut Bölüğü'ne bağlı Boztepe Askeri Karakolu'nda meydana geldi.

İddiaya göre, kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra cinnet getiren Umut Aslan, nöbet değişimi sırasında arkadaşları erler Kadir Yıldız ve Ramazan Yel'e ateş açtı. Umut Aslan, daha sonra namluyu çenesine dayadıktan sonra intihar etti. Olayda 3 asker de olay yerinde hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi morguna konuldu. Hayatını kaybeden askerler Umut Aslan'ın ve Ramazan Yel'in ise Kütahya nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Karamürsel’de ailesiyle birlikte mermer ve plastik doğrama işi yapan Yıldız, Karamürsel’de toprağa verilecek.

ÇATALZEYTİN’DE EKMEK %50 UCUZLADI

         Çatalzeytin’de 250 gr’ı 90 kuruş’tan, 500 gr’ı 180 kuruş’tan satılan ekmeğin fiyatı %50 ucuzladı. Çatalzeytin’e şube açan bir markette 250 gr ekmek 75 , 500 gr ekmek 150 kuruşa satılmaya başlandı. Ekmekte 3 gün indirim uygulayacağını duyuran market süreyi uzatınca ekmek fiyatları bugün aniden düştü. Diğer market ve gıda satıcıları 250 gr ekmeği 60 kuruşa , 500 gr ekmeği 120 kuruşa satmaya başladılar.

        İndirimli ekmek satışı 29 Kasım'da sona erdi.

GENCEK ÇATALZEYTİN’E GEÇMEK İÇİN “EVET” DEDİ.

Sinop ili Tükeli ilçesi Gencek köyünün Çatalzeytin ilçesine bağlanmak için başvuru yaptı. Bugün Gencek Köyü Çayağzı mahallesinde halkoylaması yapıldı.

Kayıtlı 291 seçmenden 201’i oy kullandı. 113 seçmen Çatalzeytin’e geçmek için evet dedi, 75 seçmen hayır oyu kullandı. 13 oy geçersiz sayıldı.

Sandık kurulu sonuçları 17.30’da açıklandı. Gencek Köyünün Çatalzeytin’e bağlanma konusu Sinop ve Kastamonu İl Genel Meclisinde görüşülecek. İçişleri bakanlığının vereceği kararla bağlanıp bağlanmama konusu netlik kazanacak.

ATATÜRK ÇATALZEYTİN'DE ANILDI

Cumhuriyetin kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 76. yılında hazırlanan program ile anıldı.Saat 08.45’te Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. Saygı duruşu yapıldı, istiklal marşı söylendi. Atatürk’ü anma programı Yunus Emre İlkokulu salonunda saat 09.30’da Öğretmenler Hasibe Çetinkaya ve Emine Esenyel sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinden sonra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Altan Atatürk ile ilgili konuşma yaptı. Altan “Aziz Türk Milleti  10 Kasım’ı matem havasından çıkarmış, Atatürk’ü tanıyarak, anlayarak kalbinde yaşatmıştır. Bugün yeni nesil kan ve gözyaşı görmedi. Gençliğimiz Atatürk’ün aydınlattığı yolda yürüyor.” dedi.  Yunus Emre Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Bora Yüce Atatürk’ün Hayatı konulu slayt sunumu yaptı. Yunus Emre İlkokulu öğrencileri Yaren Kar, Ege Çağlar, Ozan Arda Hızıroğlu, Zinnur Keleş, Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Öykü Deniz Açıkgöz, Lise öğrencisi Huriye Hasret Ünlü 10 Kasım ile ilgili şiirlerini okudular. Lise Öğrencileri Atatürk Oratoryosunu sundular. Atatürk konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Elif Doğaner (Ortaokul), şiir yarışmasında birinci olan Bilgenur Uzunmustafa (Ortaokul), Makale yarışmasında birinci olan Sevgi Özen (Lise), köşe yazısı yarışmasında birinci olan İpek Kayrancıoğlu (Lise) ve resim yarışmasında birinci olan Zeynep Tuğçe Akın’a (ilkokul) ödülleri Kaymakam Recep Koşal tarafından verildi.

CUMHURİYET BAYRAMI ÇATALZEYTİN’DE ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla 28 Ekim saat 13.00’te Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. Saygı duruşu yapıldı, istiklal marşı söylendi.

Bando eşliğinde ilk, orta, lise öğrencilerinin, gençlerin ve halkın katılımıyla  kaymakamlıkça organize edilen Cumhuriyet Yürüyüşü saat 19.30’da yapıldı.

29 Ekim saat 09.30’da Kaymakam Recep Koşal makamında tebrikleri kabul etti. Bayram programı saat 10.00’da lise öğretmenleri Buğçe Örnek ve Emine Ayar’ın sunumuyla başladı.  Kaymakam Recep Koşal, Garnizon Komutanı Ahmet Çağrı Baycan, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Altan tarafından okundu. Kaymakam Recep Koşal günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Bugün Cumhuriyetin ilanının 91. yılını  kutlamanın coşkusu içindeyiz. Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. Türk Milletinin yokluk içinde verdiği mücadelenin sonunda kurduğu cumhuriyeti korumak en büyük görevimizdir. Genler sizler ülkemizin aydınlık yarınlarısınız, sizlere güveniyorum. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” dedi.  

Lise öğrenci Sevgi Özmen Cumhuriyet ile ilgili yazdığı kompozisyonu okudu. Özmen “Biz gençlerin en büyük görevi Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti korumaktır.” dedi.

Yunus Emre öğrencileri Zahide Ülkü Erdoğan, Öykü Deniz Açıkgöz ve lise öğrencisi Yasemin Güney cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili şiirlerini okudular. Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren Ortaokul kompozisyon birincisi Selver Cansu Türkoğlu, lise kompozisyon birincisi İpek Kayrancıoğlu, ortaokul şiir birincisi Paşalı Ortaokulu öğrencisi Sultan Üstündağ, lise şiir birincisi Ezgi Kızılaslan şiir ve kompozisyonlarını okudular.  Lise ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen kızlar ve erkekler Cumhuriyet Koşularında,  şiir, kompozisyon ve resim dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bayram töreni resmi geçitle sona erdi.

 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...