Google+

ÇATALZEYTİN GÜNE KARLA UYANDI

Sabah 04.30’dan itibaren yoğun bir şekilde yağan kar köy yollarını kapattı. Elektrik ve telefon kesintilerine neden oldu. Yılbaşına 41 köyü ile karanlıkta giren Çatalzeytin yine karanlıkta kaldı.

İlk ve orta dereceli okullar İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararıyla 2 gün tatil edildi. Kar kalınlığı merkezde 5, Çelebiler Mahallesinde 30, Kavaklı köyünde  50, İsmail köyünde 60, Hacıreissökü köyünde 70 cm oldu.

Final sınavlarını bitiren MYO öğrencilerini taşıyan otobüs saat 10.00 sıralarında Hamidiye Köyü Karamanlar mevkiinde kara saplandı.  40 kişiyi taşıyan otobüs karayolları, Özel İdare Ekipleri, jandarma ve belediyenin 2 saatlik çalışmaları sonucu kardan çıkarıldı. 

YILBAŞINA KARLA VE KARANLIKTA GİRDİK

       İlçe merkezine 30-31 Aralık 2014’te elektrik kesintili olarak verildi. İlçeye bağlı 41 köye 3 gündür elektrik verilemiyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Enerjisa ekibi güçlükle çalışma yapıyor. Köylerde kar kalınlığı Hamidiye’de 60 , Kavaklı’da 70 cm’yi geçti. Çatalzeytin ilçesi yılbaşına kar ve karanlıkta girdi.

FIRTINA SAHİLİ TOZA BOĞDU

  Bugün öğle saatlerine doğru etkisini artıran rüzgar sahili toza dumana kattı. Bir kameriyeyi yerinden söken rüzgar vatandaşlara zor anlar yaşattı.

    İlçede sahil bandına belediye imkanlarıyla yapılan bir kameriye şiddetli rüzgarın etkisiyle konulmuş olduğu kaldırımdan devrilerek kaldırıma savruldu. Olay esnasında kaldırımın boş olması olası bir yaralanmayı önledi. Belediye ekipleri devrilen kameriyeyi düzelterek ağır taşlarla sabitlediler. Esnafların tabelaları  dükkanlarının önündeki stantlar da şiddetli rüzgardan zarar gördü. Belediyeden gün içinde anonslar yapılarak vatandaşlar olumsuz hava koşulları karşısında uyarıldı.

VALİ GÜNAYDIN ÇATALZEYTİN'E GELDİ

 Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın saat 15.00’te Çatalzeytin’e gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.

İlçe girişinde Kaşlıca’da Kaymakam Recep Koşal, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, Garnizon Komutan V. Ahmet Çağrı Baycan, İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Cahit Çakmakoğlu, İlçe Özel İdare Müdürü Sadi Kaya ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

 İlk olarak ilçeye bağlı Konaklı Köyü sınırları içerisinde bulunan Ginolu plajı ve sosyal tesislerini gezen Günaydın’a Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından bilgiler verildi. Uğuz “Karayollundan gelen su şarampollerden tesislerin içinde bulunduğu alanda kum toprak ile karışarak çamur ve balçık oluşturuyor burada vatandaş doğru dürüst denize giremiyor. Dalga hareketleri olduğunda ise şişerek bu önümüzdeki alanlarda su birikiyor. Ahşaptan çay bahçeleri, ahşap kaplamalı kabinler ile ilgili Ginolu’yu daha cazip bir hale getirmek için projeler hazırlıyoruz.” dedi.  

 Ginolu dönüşünde eski Askerlik Şubesinde incelemelerine devam eden Günaydın bina ile ilgili olarak Garnizon Komutan V. Ahmet Çağrı Baycan’dan bilgiler aldı. Yürüyerek hükümet konağına gelen Günaydın Kaymakamlığı ziyaret etti, ilçe sorunları hakkında Kaymakam Recep Koşal’dan bilgiler aldı. Günaydın, yakın tarihe kadar eğlence mekanı olarak kullanılan Özel İdare’ye ait bina ve eklentilerini gezdi, terk edilmiş bir görünüme bürünen mekan hakkında bilgi edindi.  

 Belediye Otelinde Vali Günaydın ve beraberindeki Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı’ya balık ikramında bulunuldu. Vali Günaydın saat 17.00’de ilçeden ayrıldı.

 

SYDV'YE MUHTAR ÜYELER SEÇİLDİ

        Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı muhtar üye seçimi saat 10.00’da Yunus Emre salonunda yapıldı.Merkez Mahallesi Muhtarı Seçgin Özer ve Yenibeyler Köyü Muhtarı Mümtaz Kayrancıoğlu vakfın muhtar üyeliklerine seçildiler.

Oylamaya 33 mahalle ve köy muhtarı katıldı. Adaylığını açıklayan Yukarısökü Köyü Muhtarı Bekir Kömürcü, oylama öncesi adaylıktan çekildi.

 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...