Google+

İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI DOLANDIRICILIK VE HIRSIZLIK OLAYLARI HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığı son günlerde meydana dolandırıcılık ve hırsızlık olayları hakkında köy muhtarlarını bilgilendirdi.

Saat 10.30’da Kaymakamlık toplantı salonunda J.Asb.Çvş. Muhammet ÖZATLAR tarafından muhtarlara telefon dolandırıcılığı, hırsızlık olayları, köylerde dolaşan yabancılar ile ilgili alınması gereken tedbirler konusunda bilgi verildi. ÖZATLAR ayrınca “Komşu Kollama Projesi” kapsamında evden hırsızlık olaylarının önlenmesi için vatandaşlar tarafından alınabilecek bireysel önlemler ile ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan broşürü dağıttı.

 

 

“BENİM HİKAYEM” KONULU SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

       Çatalzeytin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Çok okuyan çok gezer” projesi kapsamında Yazar Ali Bayram ile “Benim Hikayem” konulu söyleşi ve imza günü düzenledi.

       Saat 13.30’da Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan söyleşi ve imza gününe Kaymakam Recep Koşal, İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sedat Ünal, AKP İlçe Başkanı Sinan Karadağ, CHP İlçe Sekreteri Ergun Usta, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

 

        Söyleşide Lise Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Buğçe Örnek tarafından Ali Bayram’ın özgeçmişi salondakilere okundu. Daha sonra sahneye gelen Ali Bayram kitapları hakkında bilgiler verdi. Seyircilerin arasında dolaşarak öğrencilere okudukları kitaplar ve yazarları hakkındaki görüşlerini sordu. Kendi hikayelerinden kesitler sundu. Kaleme almış olduğu kitapları imzalayan Bayram’a hediye verildi.

ÇANAKKALE MÖNÜSÜ HALKA İKRAM EDİLDİ

            Çanakkale Savaşının ve Şehitlerinin 100. cü yılı neden ile esnaf Celal Çetinkaya’nın hazırlamış olduğu Çanakkale Deniz Zaferi konulu resim sergisi Haliçi’nde vatandaşların ziyaretine açıldı. Sergiye Kaymakam Recep Koşal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sedat Ünal, AKP İlçe Başkanı Sinan Karadağ, CHP İlçe Başkanı Metin Altıntaş, İlçe Sekreteri Ergun Usta, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

            100. yılında Çanakkale  Şehitlerinin anısına hazırlanan programda sergiyi gezenlere yemek duasının andından neferlerin mönülerinde olan buğday çorbası,  şekersiz üzüm hoşafı ikram edildi.

 

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

          18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler günü Çatalzeytin’de yapılan programla kutlandı.

          Program saat 09.30’da Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Üstçavuş Muhammet Özatlar yaptı. Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesinde saat 10.00’da devam eden program saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesiyle başladı. Lise’de günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Lise Tarih Öğretmeni Emine Ayar yaptı. Konuşmanın ardından Okul Müdürü Hasan Yılmazer’in hazırlamış olduğu slayt gösterisi izlendi. Lise öğrencilerinin Çanakkale konulu oratoryo ve tiyatro oyunu büyük beğeni ile izlendi.  Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular. Dereceye girenlere Kaymakam Recep Koşal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz ve Belediye Başkan Vekili Enver Kaya tarafından ödülleri verildi.

          Çanakkale Zaferinde vatan evlatların yediği Üzüm Hoşafı ve yağlı buğday çorbası lise pansiyonunda programı izleyenlere ikram edildi. Saat 11.00’de ilçeye 10 km mesafedeki Hamidiye Köyünde bulunan Şehitlikte devam programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için dua okundu. İlçe Jandarma Komutanlığı emrindeki askerler tarafından saygı atışı yapıldı. Hamidiye köyü Derneği tarafından katılanlara pasta ikramı yapıldı.

           Program kapsamında saat 14.00’te Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesinde Kastamonu Üniversitesi Araştırma Görevlisi Okan Demir tarafından konferans verdi.

 

JANDARMA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığı şehit ve gazi yakınlarını ziyaret etti. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz şehit ve gazi yakınlarının evlerine giderek ziyarette bulundu.

             Kızılcakaya Köyünden Gazi Selahattin Demircan, Fındıklı Köyünden Gazi Hayrettin Özay, Duran Köyünden Gazi Salih Can, Çatak Köyünden Gazi Ahmet Pulatkan ile Duran köyünde ikamet eden Şehit babası Hasan Çelik’i  evlerine giderek ziyaret edildi. 

 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...