Google+

JANDARMADAN ANLAMLI ZİYARET

Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığı 10.05.2015 Anneler Gününde şehit babaannesine anlamlı bir ziyarette bulundu

            Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Suriye sınırında nöbet tutarken 08.12.2014'te şehit olan Kadir YILDIZ’ın babaannesi Samiye YILDIZ (1935) Kirazlı Köyündeki evinde  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper YILMAZ tarafından ziyaret edildi.  

 Sokak lambasının yanmadığını, bu nedenle geceleri korktuğunu söyleyen Yıldız'ın mağduriyeti İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Alper YILMAZ’ın girişimiyle, Kirazlı ve Yenibeyler muhtarları tarafından giderildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 NİSAN KAPALI SPOR SALONUNDA KUTLANDI

         Havanın soğuk ve yağmurlu olması dolayısıyla Çatalzeytin’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı spor salonunda kutlandı.

          22 Nisan 2015 günü öğrenciler Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Amirliğine giderek makamlara oturdular.

          23 Nisan 2015 saat 09.00’da Atatürk Anıtına Milli Eğitim çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal tarafından konuldu. Çocuklara 23 Nisan’ı armağan ederek dünyada ilk olarak Çocuk Bayramı yapan ulus olmamızı sağlayan Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi.

            Saat 10.00’da Paşalı ilkokulunda 23 Nisan kutlama programı başladı. Programı öğrenciler Elif Tuğçe Doğan ve Şeymanur Özkan sundular. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Uğur Topaçoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Programın devamı yağmur nedeniyle yapılamadı. Çatalzeytin merkezinde Yunus Emre ilkokulu ile beraber Paşalı ilkokulu bayram programlarını birlikte spor salonunda halka sundular.

          Spor salonundaki program öğretmenler Selcan Ertek ve Mustafa Çevik tarafından sunuldu. Çatalzeytin Kaymakamı Recep Koşal izinli olduğundan Bozkurt Kaymakamı Murat Gökoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal yaptığı konuşmada “TBMM’nin açılışının 95. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha büyük bir sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan  bir güneştir. İşte o diriliş ruhu ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı birlik ve beraberlikti, milli mücadeleydi, kurtuluş savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi. Sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık geleceğidir.” dedi.

           Yunus Emre ve Paşalı ilk ve ortaokulu öğrencileri ulusal egemenlik ile ilgili şiirler okudular, gösterilerini yaptılar, oyunlarını sergilediler. İlkokul öğrencileri arasında resim, ortaokul öğrencileri yarışmasında şiir yarışması düzenlendi. Resim yarışmasının ödülleri Yaşamı Paylaşım derneğince karşılandı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

             Halk Eğitim Merkezi Aşçı Yardımcılığı kursu kursiyerleri tarafından kermes düzenlendi. Belediye Başkanlığının organizesiyle 3 adet oyun parkı, Palyaço ve çizgi film karakterleriyle öğrencilere sunuldu. Ayrıca öğrencilere macun ve  pamuk şekeri dağıtıldı.

ÇELEBİLER'DE YANGIN

        Çelebiler Mahallesi Gemiciköy’de saat 13.00 sıralarında orman yangını çıktı. Yangın Belediye ve Orman İşletme Müdürlüğü itfaiyelerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

         Eski Kastamonu yolu üzerindeki piknik yerinde Meslek Yüksekokulu kampüsüne çok yakın noktada çıkan örtü yangını rüzgarsız havada yayılmadan önlendi. Olay yerine gelen Çelebiler Mahallesi Muhtarı Murat Çelikkıran “Piknik yeri çevresindeki Mustafa Öztürk vereselerine ait ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarsız havada yayılmadan söndürüldü. Yangının büyümesi çok büyük orman yangınına yol açabilir, MYO binaları ve bahçesi büyük zarar görebilirdi. Yetkililer Çelebiler piknik yeri ve çevresindeki ormanlık alanda olası yangınlara karşı çok acil önlemler almalıdır.” dedi. 

 

POLİS TEŞKİLATI 170 YAŞINDA

         Çatalzeytin’de Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü kutlandı.  09 Nisan'da Merkez Camii'nde şehitler için Mevlidi Şerif okundu.

           Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla saat 09.30’da Mermerpark önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi. İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan Emniyet Amirliğinde daire amirleri, memurların, siyasi parti ilçe başkanları ve halkın kutlamalarını kabul etti. Bir hafta sürecek Polis Haftasında okullarda etkinlikler yapılacak.

MUHTARLARA KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILDI

        Çatalzeytin’de muhtarlara kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verildi.

        Müftülük toplantı salonunda saat 11.00’de yapılan bilgilendirme toplantısına ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldılar. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden İnşaat Mühendisi Muhammet Doğan ve Elektrik Teknikeri Sinan Babayiğit bilgiler verdiler . Doğan muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada. “ Kentsel dönüşüm ile bölgemizde meydana gelen doğal afet ve benzeri durumlarda can ve maddi hasara yol açabilecek ömrünü tamamlamış ve ayakta kalma açısından riski olanlarının bertaraf edilmesini amaçlayan bir projedir.” dedi.

 

 

      Soru cevap kısmının ardından toplantı saat 12.00’de sona erdi.

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...