Google+

Sadık amcadan mektup var!

Yaklaşık 2 hafta önce evinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan Çatalzeytin’in tanınmış simalarından, eski İl Genel Meclis Üyesi, Sadık Korkut, yazdığı bir mektupla gazetemize ulaştı.

“Sadık Korkut’un hastane feryadı” başlığını taşıyan mektubu, kendisinin talebi üzerine aynen yayımlıyoruz.

Devamını oku: Sadık amcadan mektup var!

Çatalzeytin için meclis araştırma önergesi...

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Kastamonu İli Çatalzeytin ilçesinde hükümet döneminde birçok kurum ve kuruluşlarının kapatıldığı ve İlçenin küçültüldüğü iddialarına karşın Çatalzeytin ilçesinde yapılan çalışmaların ve sorunlarının belirlenip araştırılması amacıyla Meclis araştırma komisyonu açılmasını istedi.

Artvin Milletvekili Bayraktutan; araştırma önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Çatalzeytin 1905’te nahiye, 1954 yılında ilçe olmuştur. 1935 yılında 24 köyü olan Çatalzeytin nahiyesinin 45 bin nüfusu olduğu resmi kayıtlarda görülmektedir. Bugün Çatalzeytin ilçesinin merkez ve 41 köyünde 6600 nüfus yaşamaktadır.  Çatalzeytin ilçemiz iktidarınız döneminde küçültülmüş ve birçok sorunlar yaşanmıştır.

Devamını oku: Çatalzeytin için meclis araştırma önergesi...

Terminal inşaatı başladı.

Belediye, Atatürk Bulvarında Topluk mevkiinde terminal inşaatının temelini 17 Nisan'da attı.Kafeterya, lokanta, 5 yazıhane, mescit, bay, bayan tuvaleti, kalorifer dairesi yer alacak, 2 katlı terminalde 260 metrekare kullanım alanı olacak.

Belediye imkanlarıyla Yusuf oğlu inşaata yaptırılan terminalin 2013'te tamamlanması planlandı.

Yeni 23 Nisan kutlamalarına protesto...

Kastamonu iline bağlı Çatalzeytin ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 93. Yılı kutlamaları dolayısıyla saat 09.00’da temsili öğrenciler Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına oturdular. 

Devamını oku: Yeni 23 Nisan kutlamalarına protesto...

Çatalzeytin Adliyesi İnsan Hakları Mahkemesinde


Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 15.06.2012 tarihli 347 sayılı kararıyla kapatılan Çatalzeytin Adliyesinin yeniden açılması için Av. İsmet Yeni tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine dava açıldı. 

Devamını oku: Çatalzeytin Adliyesi İnsan Hakları Mahkemesinde

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...