Google+

ÇATALZEYTİN’DE ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 77. YILINDA ANILDI

        Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77. yılında hazırlanan programla anıldı.

 

        Saat 08.45’te Mermerpark’ta Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. İki dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi.  Atatürk’ü Anma Yunus Emre İlkokulu saat 09.30’da Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yunus Emre İlkokulu Müdürü Ümit Rukancı yaptı.  

Sunuculuğunu Yunus Emre Ortaokulu Sonnur Kahveci’nin yaptığı programda Yunus Emre İlk ve Orta okulu öğrencileri Gökdeniz Küllü, Nisa Naz İnce, Hatice Şahin, Yaprak İnce, Sılanur Erat, Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Lisesi öğrencisi İpek Kayrancıoğlu şiir ve kompozisyonlarını okudular.

        Yunus Emre Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bora Yüce’nin hazırladığı sinevizyon gösterisi izlendi.  Yunus Emre İlkokulu öğrencileri İlayda Eryiğit ile Semih Bilen Atatürk için dünyada söylenen sözleri salonda bulunanlara okudular.

         4. sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” beğeni ile izlendi. Düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencilere Vali Yardımcısı Aytekin Yılmaz, ikinci olan öğrencilere İlçe Jandarma Komutanı Alper Yılmaz, üçüncü olan öğrencilere Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından hediyeleri verildi. 

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

SARAÇLAR KÖYÜ YOLU
Pazartesi, 26 Ekim 2015
      Bu sayıda doğa mücadelemizi özetleyen “Herşeye Karşı” başlıklı bir yazı yazacaktım. Bana anlatılan üç konu ile gündem değişti.       Epçeler köyünden bugüne... Devamı...