Google+

ÇATAK ALABALIK TESİSLERİ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ

          Doğa ile iç içe bir noktada kurulan Çatak Alabalık tesisleri yeniden faaliyete geçti. Ramazan Demirsoy’un eşi Beyzade Demirsoy ile birlikte işlettikleri tesisler Sinop iline bağlı Türkeli ilçesi Çatak Örencik sınırları içindeki Armutlu mevkiinde.

          Tesisler Kapıkaya doğal kaynaktan gelen su ile balık üretimini yapıyor. Çatak Alabalık Tesisleri Çatalzeytin’e 25, Türkeli’ye 27, Ayancık’a 42 km mesafede. Alabalık tesislerinin rakımı 860 metre. Çatak Alabalık Tesisleri Koru Yaylasına 15 km uzaklıkta.

            İşletici Ramazan Demirsoy “Büyük şehirlerden beton yığınları içinden gelen insanlarımız için burası bulunmaz bir cennet. Macera isteyenlerin de arayıp bulamadığı bir mekan. Çevre kayıtlı olan olmayan, bilinen bilinmeyen mağaralarla dolu. İlk gün buraya geldim, ben burada yaşarım dedim. Bura ile ilgili çok değişik düşüncelerim var. Tesislerimizin bulunduğu Armutlu’yu cazibe merkezi yapmak istiyorum. Burayı geliştirmek istiyorum. Tesislerimiz ormana ait bir alan içinde kurulu. Biz yap-işlet-devret modeliyle çalışıyoruz. Buraya gelen insanların konaklaması için tesis yapma planlarım var. “ dedi.

          Doğaya küsmezsek yolumuza burada devam ederiz diyen Ramazan Demirsoy’dan sonra eşi Beyzade Demirsoy’a düşüncelerini sorduk. Demirsoy “Doğal bir yer olmasını istedik. Burası doğayı ve macerayı sevenlerin tercih ettiği bir yer. Av için macera için çok ideal, misafirlerimizi bekliyoruz.” dedi.

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...