Google+

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇATALZEYTİN'DE KUTLANDI

        Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. Yıl dönümü kutlamaları 28 Ekim 2015 günü saat 13.00’te Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başlandı.

         Resmi daireler, işyerleri, cadde ve sokaklar Atatürk posterleri ve bayraklarla donatıldı. Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı ve Akçay Köprüsü arasında öğrencilerin, memurların ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı yapıldı.

         29 Ekim 2015 saat 09.30’da Kaymakam Recep Koşal makamında tebrikleri kabul etti. Bayram programı Lise Öğretmenleri Meliha Şahin ve Hacer Pelin Çolak’ın sunumlarıyla saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında başladı.

         Kaymakam Recep Koşal, Garnizon Komutanı J. Yzb. Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar. Atatürk ve şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşundan sonra Müzik Öğretmeni Burak Çetinkaya yönetiminde İstiklal Marşı söylendi.

          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram mesajını Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Kadir Onur Ayan okudu. 

          Kaymakam Recep Koşal günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Cumhuriyetin 92. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve sevinci içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlattığı kurtuluş mücadelesi, Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir.” dedi.

Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi Ezgi Kızılaslan cumhuriyetle ilgili konuşma yaptı. Lise öğrencileri Yasemin Güney, Ezgi Kızılaslan ve Yunus Emre İlkokulu öğrencisi İlayda Eryiğit, Paşalı Ortaokulu öğrencisi Beyza Öztürk şiirlerini okudular.

           Cumhuriyet koşusu ve Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Ezgi Kızılaslan ve kompozisyon yarışmasında birinci olan İpek Kayrancıoğlu,  ortaokul öğrencileri arasında şiir yarışmasında birinci olan Beyza Öztürk (Paşalı Ortaokulu), ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Arda Hızıroğlu (Yunus Emre) ödüllerini Kaymakam Recep Koşal’dan aldılar. Ortaokul kız öğrenciler arasında yapılan cumhuriyet koşusunda dereceye giren Sinem Çetinkaya, Beyza Öztürk, Kardelen Çetinkaya; lise kız öğrencileri arasında dereceye giren Gizem Çetinkaya, Tansu Özcan, Kübra Şentürk ödüllerini Garnizon Komutanı J.Yzb. Alper Yılmaz’dan aldılar. Ortokul erkek öğrenciler arasında düzenlenen cumhuriyet koşusunda dereceye giren Mustafa Ünal, Şevket Cetinkaya, Furay Topçuoğlu; lise öğrencileri arasında dereceye giren Gökhan Türkmen, Satılmış Özcan, Ömürkan Mert Çelik’e ödülleri Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından verildi.

          Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi Beden Eğitimi Öğretmen Zafer Tuyli yönetiminde okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı resmi geçit töreniyle program sona erdi. Programdan sonra Kaymakam Recep Koşal protokola Bizz Cafe’de kahvaltı verdi. 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...