Google+

ÇATALZEYTİN’DE ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 77. YILINDA ANILDI

        Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77. yılında hazırlanan programla anıldı.

 

        Saat 08.45’te Mermerpark’ta Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. İki dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi.  Atatürk’ü Anma Yunus Emre İlkokulu saat 09.30’da Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yunus Emre İlkokulu Müdürü Ümit Rukancı yaptı.  

Sunuculuğunu Yunus Emre Ortaokulu Sonnur Kahveci’nin yaptığı programda Yunus Emre İlk ve Orta okulu öğrencileri Gökdeniz Küllü, Nisa Naz İnce, Hatice Şahin, Yaprak İnce, Sılanur Erat, Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Lisesi öğrencisi İpek Kayrancıoğlu şiir ve kompozisyonlarını okudular.

        Yunus Emre Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bora Yüce’nin hazırladığı sinevizyon gösterisi izlendi.  Yunus Emre İlkokulu öğrencileri İlayda Eryiğit ile Semih Bilen Atatürk için dünyada söylenen sözleri salonda bulunanlara okudular.

         4. sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” beğeni ile izlendi. Düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencilere Vali Yardımcısı Aytekin Yılmaz, ikinci olan öğrencilere İlçe Jandarma Komutanı Alper Yılmaz, üçüncü olan öğrencilere Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından hediyeleri verildi. 

 

01 KASIM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ TOPLU SONUÇLARI

MİLLET PARTİSİ                                 :    4

VATAN PARTİSİ                                  :    13

CUMHURİYET HALK PARTİSİ                : 628

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ           : 47

SAADET PARTİSİ                                :  45

DEMOKRATİK SOL PARTİ                     : 9

DEMOKRAT PARTİ                               : 27

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ                : 7

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ              : 421

HALKIN  KURTULUŞ PARTİSİ                 : 22

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ                   :  9

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ         : 24

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ                        : 32

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ              :  2853

KOMÜNİST PARTİ                                : 14

DOĞRU YOL PARTİSİ                           : 4

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇATALZEYTİN'DE KUTLANDI

        Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. Yıl dönümü kutlamaları 28 Ekim 2015 günü saat 13.00’te Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başlandı.

         Resmi daireler, işyerleri, cadde ve sokaklar Atatürk posterleri ve bayraklarla donatıldı. Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı ve Akçay Köprüsü arasında öğrencilerin, memurların ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı yapıldı.

         29 Ekim 2015 saat 09.30’da Kaymakam Recep Koşal makamında tebrikleri kabul etti. Bayram programı Lise Öğretmenleri Meliha Şahin ve Hacer Pelin Çolak’ın sunumlarıyla saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında başladı.

         Kaymakam Recep Koşal, Garnizon Komutanı J. Yzb. Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar. Atatürk ve şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşundan sonra Müzik Öğretmeni Burak Çetinkaya yönetiminde İstiklal Marşı söylendi.

          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram mesajını Lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Kadir Onur Ayan okudu. 

          Kaymakam Recep Koşal günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Cumhuriyetin 92. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve sevinci içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlattığı kurtuluş mücadelesi, Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir.” dedi.

Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi Ezgi Kızılaslan cumhuriyetle ilgili konuşma yaptı. Lise öğrencileri Yasemin Güney, Ezgi Kızılaslan ve Yunus Emre İlkokulu öğrencisi İlayda Eryiğit, Paşalı Ortaokulu öğrencisi Beyza Öztürk şiirlerini okudular.

           Cumhuriyet koşusu ve Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Ezgi Kızılaslan ve kompozisyon yarışmasında birinci olan İpek Kayrancıoğlu,  ortaokul öğrencileri arasında şiir yarışmasında birinci olan Beyza Öztürk (Paşalı Ortaokulu), ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında birinci olan Arda Hızıroğlu (Yunus Emre) ödüllerini Kaymakam Recep Koşal’dan aldılar. Ortaokul kız öğrenciler arasında yapılan cumhuriyet koşusunda dereceye giren Sinem Çetinkaya, Beyza Öztürk, Kardelen Çetinkaya; lise kız öğrencileri arasında dereceye giren Gizem Çetinkaya, Tansu Özcan, Kübra Şentürk ödüllerini Garnizon Komutanı J.Yzb. Alper Yılmaz’dan aldılar. Ortokul erkek öğrenciler arasında düzenlenen cumhuriyet koşusunda dereceye giren Mustafa Ünal, Şevket Cetinkaya, Furay Topçuoğlu; lise öğrencileri arasında dereceye giren Gökhan Türkmen, Satılmış Özcan, Ömürkan Mert Çelik’e ödülleri Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz tarafından verildi.

          Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi Beden Eğitimi Öğretmen Zafer Tuyli yönetiminde okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı resmi geçit töreniyle program sona erdi. Programdan sonra Kaymakam Recep Koşal protokola Bizz Cafe’de kahvaltı verdi. 

JANDARMA KORE GAZİSİ HÜSEYİN YILDIZ’I SAMANCI’DA ZİYARET ETTİ

         İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz 13.10.2015 saat 10.00’da Kore Gazisi Hüseyin Yıldız’ı Samancı köyündeki evinde ziyaret etti.

         Kore Gazisi Hüseyin Yıldız en son kafilede yer alarak Kore’ye gitti, askerlik sonrası İstanbul’da mermercilik yaptı. 1980’de köye dönüş yaptı.

MİMAR SİNAN ÇATALZEYTİN'İ GÜZELLEŞTİRECEK

      Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalı Kentsel Koruma ve Yenileme Yüksek Lisans programı Atölyesince Çatalzeytin’de saha araştırma ve teknik çalışma yapılacak.

 

      Geleneksel özgün dokusu ile önem arz eden Çatalzeytin’in kıyı boyunca yerleşimine ilişkin potansiyelleri ile tehdit unsurlarının saptanarak stratejik planlama çevresinin oluşturulmasının sağlanması amacıyla 10-16 Ekim 2015 tarihleri arasında teknik çalışma yapılacak.

      Şehircilik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arzu Kocabaş başkanlığındaki ekip öğretim görevlisi ve öğrencilerle birlikte saat 23.00’te Çatalzeytin’e geldiler. Belediye otelinde konaklayan ekip bugün ilçeyi gezerek çalışma planlarını kesinleştirecek. Sabah Belediye Otelinde kahvaltıdan önce öğretim görevlileri ve öğrenciler dün Ankara’da barış mitinginde yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

     Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arzu Kocabaş bir haftalık çalışma ile ilgili gazetemize açıklama yaptı. 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...