Google+

MYO'da dersler başladı.

 Kastamonu Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak Çatalzeytin Kampüsünde açılan Yaşlı Bakımı Hizmetleri ve Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bakımı bölümlerinde dersler 30.10.2013 tarihinde başladı.Kastamonu Üniversitesi Personel Daire Başkanlığında Şef olarak çalışan Tayfun Tiryaki 22.10.2013 tarihinden itibaren kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık Hizmetleri Öğretim Görevlisi Sibel Duman 30 Ekim’de öğrencileriyle ilk dersi yaptı. Çatalzeytin Kampüsünde ek yerleştirme ile yapılan kayıtlara 160 öğrenci başvuru yaptı. 142 öğrencinin kesin kayıt işlemleri yapıldı. Öğrenci yurduna 35 erkek, 104 kız olmak üzere 139 öğrencinin kayıtlarını yaptırdığı öğrenildi.

 

Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlık işbirliği ile Çelebiler Mahallesindeki PEM’in kullandığı binalarda boya badana ve onarım işleri tamamlandı. Çatalzeytin Belediye Başkanlığı İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 40 kişilik belediye otobüsünü bağış olarak alarak ücretsiz öğrenci servisine başladı. Ayrıca belediye kampus alanına 20 kameriye yerleştirerek öğrencilerin hizmetine sundu. Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu Derneği 350 takım nevresim, 30 ton kömür, 20 elbise dolabı aldı.  Öğrencilerin  sabah kahvaltısı , öğlen, akşam yemekleri AGE yemek firmasıyla anlaşma yapılarak ücretsiz veriliyor. Yurtkur’dan da ücretsiz olarak 500 battaniye alındı.

 Çatalzeytin MYO Derneğince İstanbul’da 02 Kasım’da işadamlarıyla yemekli bir toplantı yapılacak. Toplantıya Kaymakam Erol Korkmaz, Belediye Başkanı M.İhsan Uğuz, Meslek Yüksekokulu Derneği Başkanı Mazhar Özcan, İl Genel Meclisi Üyeleri Birol Bozkurt ve Hüseyin Tolga İnce katılacak. MYO öğrencileri kısa zamanda çevreye uyum sağladılar. Kendilerine gösterilen sıcak ilgiden ve sağlanan olanaklardan memnun olduklarını açıkladılar. 

 

 

MYO FOTOĞRAFLARI :

MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.
MYO açıldı.

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...