Google+

15. MUSTAFA ÖZTÜRK YARIŞMASINA KAYMAKAMLIKÇA İZİN VERİLMEDİ

          Çatalzeytin Mektubu Gazetesi tarafından kurucusu emekli öğretmen Mustafa Öztürk anısına geleneksel olarak düzenlenen yarışmaya Kaymakamlıkça izin verilmedi.

         2002 yılından beri Çatalzeytin ilköğretim okulları arasında yarışma sürekli düzenlenmişti. 2013 yılından itibaren ilköğretim uygulamasının kaldırılmasından sonra yarışma ilkokul 4. sınıf öğrencileri arasında yapılmakta idi.

          2015-2016 eğitim öğretim yılında “Çatalzeytin’de Spor” konulu yapılması planlanan yarışmaya Çatalzeytin Kaymakamlığı okulların geç açılması derslerin amaç ve kazanımlarının yetişmesinde sıkıntılar olması dolayısıyla izin vermedi.

         Yarışma Mustafa Öztürk adına 2002 yılında mektup, 2003 yılında söyleşi, 2004 yılında anı, 2005 yılında Çatalzeytin fotoğrafı, 2006 yılında Atatürk’ü Niçin Seviyoruz konulu kompozisyon, 2007 yılında Çevreye Karşı görevlerimiz konulu kompozisyon, 2008 yılında Çatalzeytin konulu şiir yazma, 2009 yılında Çatalzeytin konulu bilgi yarışması test, 2010 yılında Çatalzeytin coğrafyası konulu bilgi yarışması test, 2011 yılında Çatalzeytin folklorü konulu bilgi yarışması test, 2012 yılında Çatalzeytin konulu kompozisyon, 2013 yılında resim, 2014 yılında Çatalzeytin köyleri konulu bilgi yarışması, 2015 yılında Çatalzeytin tarihi konulu bilgi yarışması test düzenlenmişti.

         Konu ile ilgili olarak gazete sahibi Nadide Öztürk “Gazetemiz kurucusu Mustafa Öztürk adına 14 yıldır çok düzenli bir şekilde yarışma düzenlenmiştir. Bu yarışma ile öğrenciler Çatalzeytin’i kültür, sanat, turizm, spor yönlerinden daha iyi tanıma olanağı bulmuştur. Şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmadık. Yarışmanın yapılma süresi 40 dakikadır. Eğitimde aksama olması söz konusu değildir. Kaymakamlığını kararına bir anlam veremiyorum.”dedi. 

 

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

SARAÇLAR KÖYÜ YOLU
Pazartesi, 26 Ekim 2015
      Bu sayıda doğa mücadelemizi özetleyen “Herşeye Karşı” başlıklı bir yazı yazacaktım. Bana anlatılan üç konu ile gündem değişti.       Epçeler köyünden bugüne... Devamı...