Google+

ÇATALZEYTİN TAŞIMALI EĞİTİMİNDEKİ AKSAKLIK GİDERİLDİ

        Çatalzeytin’de ihalesi yapılmayan Saraçlar, Kulfallar, Celaller taşımalı öğrenci hattı 09.10.2015’te ihale edilerek eğitim-öğretimdeki aksaklık giderildi. Söz konusu hattı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4 defa ihaleye çıkarmış, alan olmamıştı.

        Dokuz günlük kesintiden sonra üç köyden gelen 12 öğrenci okullarına kavuştular, derslere başladılar.

       İlçeye 4 km mesafede Saraçlar köyünde oturan öğrenci velisi Ayşe Bora “Öğrenciler 9 gün okula gidemediler. Kış bastırmadan yolumuzun düzeltilmesini çocuklarımızın yarım saat yol yürüme çilesinin sona ermesini istiyoruz. Köyün ortasından yol geçiyor ama mahalle yolları açık değil, çalışmıyor.” dedi. 

YUNUS EMRE OKUMA BAYRAMI

       28.05.2015 saat 18.00'de Yunus Emre İlkokulu birinci sınıf öğrencileri, öğretmenleri Mustafa Çevik ve öğrenci velilerinin katkılarıyla hazırlanan "Okuma Bayramı" programını sundular.

ÖĞRENCİLERE DİŞ MACUNU VE FIRÇA DAĞITILDI

         Anasınıfı öğrencilerine florür vernik uygulaması, 1. ve 2. sınıf öğrencilerine Çatalzeytin İlçe Hastanesi tarafından diş macunu ve fırça dağıtım yapıldı 

         Saat: 10.30'da İlçe Hastanesinde görevli Diş Doktoru Betül Çetinkaya ve hemşire Ayşegül Karadeniz anasınıfı öğrencilerinin dişlerini muayene ettiler. Öğrencilere Kaymakam Recep Koşal tarafından "Sağlıklı yaşa, sağlıklı büyü" ve "Sağlıklı dişler, sağlıklı nesiller" yazılı kalemlikler hediye edildi. Koşal, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine de içlerinde diş macunu, diş fırçası ve etiketlerin bulunduğu kalemlikler dağıttı.

 

 

ORMAN HAFTASINDA FİDAN DİKİMİ YAPILDI

         Çatalzeytin’de 21-26 Mart tarihleri arasında Dünya Ormancılık ve Orman Haftası nedeniyle Kastamonu Üniversitesi Çatalzeytin Kampüsünde fidan dikimi yapıldı.

        “Her çocuk bir fidan, hepimiz bir orman.” projesi kapsamında Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Orman İşletme ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği program saat 10.00’da Çelebiler Mahallesinde bulunan Çatalzeytin Kampüsünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından başladı. 

        Programa Kaymakam Recep Koşal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan, Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Hasbi Yaprak, Orman İşletme Müdürü Emel Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

       Programda günün anlam ve  önemini belirten konuşmaları Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Hasbi Yaprak ve Çatalzeytin Orman İşletme Müdürü Emel Ak yaptılar.

       Yaprak “Evliya Çelebi Erzurum’dan yola çıkan bir ağacın üzerinde bulunan bir sincabın yere inmeden Antalya’ya kadar hiç yere inmeden geçebileceğini ifade eder Seyahatnamesinde. Günümüzde İç Anadolu ve Doğu Anadolu neredeyse çölleşme tehdidi ile karşı karşıya. Bu çölleşme ile birlikte erozyon ortaya çıkıyor. Ne yazık ki her yıl onlarca ton toprak denizlere akıyor. Genç arkadaşlarımız doğaya, çevreye daha sahip çıkarlar. Tüm katılımcılara ve organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ediyorum. “ dedi.

        Emel Ak “Bugünü fidan dikimiyle birlikte çocuklarımızın görsel olarak ta bu anı yaşamak için böyle bir program düzenledik. Ormanların endüstriyel faydaları yanında günümüzde endüstriyel katkısı yanında sosyal faydalarının daha fazla olduğu aşikardır. Ormanların toprakları muhafaza etmesi, suyu tutması, piknik ve mesire yerleri gibi yerler ormanların sosyal faydalarını ön plana çıkarmıştır.bu yüzden geleceğimizin teminatı olan gençlere orman sevgisini aşılamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Belki tek bir taşı önemini yoktur ama duvarın oluşması için gereklidir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

        Yunus Emre İlkokulu öğrencileri Baran Özcan ve Kutlucan Köylü orman haftası ile ilgili şiirlerini okudular. Program katılımcıların 105 adet ıhlamur, 45 adet dut (kara, mor, beyaz) fidanlarının toprakla buluşmasıyla sona erdi. 

 

MİNİK KALPLERE SEVGİ GÖTÜRELİM

               İstanbul’da eğitim alanındaki çalışmaları ile öne çıkan KASKON (Kastamonu Dernekler Konfederasyonu)’nun gençlik kollarının “Minik Kalplere Sevgi Götürelim” kampanyası kapsamında sağladıkları kırtasiye, kitap, diş macunu fırçadan oluşan hediyeler Çatalzeytin Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinden ihtiyacı olanlara 17.03.2015 günü verildi.

                Ali ÖZDEMİR, Mustafa KÜPOĞLU, Yaşar DİLSİZ ve Emine ÖZKAN’ın öncülüğünde eğitime destek amaçlı düzenlenen kampanyadan ilçemiz öğrencilerinin de yararlanması için gönderilen eşyalar, eğitimci Ergun USTA tarafından İnebolu’dan alındı. Kampanyayı düzenleyenler adına İlkokul yöneticilerine teslimi yapıldı. Okul Yöneticileri eğitime katkı sunanlara teşekkür ettiler.

                 Genel Başkanlığını Selami ÇELEBİOĞLU’nun yapmış olduğu KASKON, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine de burs vermekte.

 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...