Google+

“KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” LİSE’DE ANLATILDI

      Çatalzeytin'de saat 14.00’de Şehit Engin Açıkgöz Lisesi salonunda “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında bayanlara daha güzel bir gelecek hazırlamak amacıyla toplantı yapıldı.

       Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen bilgilendirme toplantısına Kaymakam Erol Korkmaz, daire amirleri, halk ve öğrenciler katıldı. Program kapsamında lise öğrencileri kadına gösterilen şiddete dikkat çekmek için hazırladıkları skeçleri sergilediler. 

 DALGALAR KARAYOLUNA ZARAR VERİYOR

Karadenizin dalgaları karayollarına zarar veriyor. Dalgaların tahrip ettiği kısımlar karayolarınca yaptırılıyor.aşağıda gördüğünüz iki resimde soldaki deniz tahribatını Sinop bölgesi kayalarla yaparken sağdakini ise Kastamonu çakıltaşı doldurarak yapıyor. İkisi de karayolları müdürlüğü. 

DALGA HASARLARI ONARILIYOR

                       DALGA HASARLARI ONARILIYOR

          Ginolu Caddesi PTT önünde ve hastane altında dalgaların vermiş olduğu hasarlar karayolları tarafından onarılıyor. Dalgalar sahil birinci şeritte 3 yerde karayolunu kullanılamaz hale getirmişti yol 15.12.2013 tarihinden itibaren yetkililerce trafiğe kapatıldı.

          Kışlaaltı'nda yaklaşık 30 metrelik bir alan çökerek kıyıya indi, PTT önünde 25 metre uzunluğunda göçük meydana geldi. 

 

DALGALAR KARAYOLUNU TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR

DALGALAR KARAYOLUNU TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR

Çatalzeytin’de şiddetli dalgalar karayolunu tehdit etmeye devam ediyor. Sahil birinci şeridinde yer yer oluşan çökmeler nedeniyle trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Çatalzeytin Atatürk Bulvarı Kışlaaltı-Akçay arasında şiddetli dalgalar karayolu setini 10.12.2013 tarihinde parçalayarak polis ekipleri sahil birinci şeridi trafiğe kapatmıştı.

Şiddetli fırtına ile birlikte etkisini artıran dalgalar sahil bandında büyük zararları vermeye devam ediyor, dalgalar karayoluna kum-çakıl doldurdu. 

 

 

HALİÇİNE PARKE TAŞI DÖŞENDİ

                         HALİÇİNE PARKE TAŞI DÖŞENDİ

Yerli sebze ve meyvelerin satıldığı Cuma Pazarının kalbi olan haliçine belediye tarafından parke taşı döşendi.

İstanbul Sultangazi Belediyesi ve Çatalzeytin Belediyesinin ortak çalışması ile halin üzeri 20 Temmuz 2012'de kapatılmıştı 

 

 

Cıvıltı

GENCEK
Salı, 02 Aralık 2014
                 Komşu ilçemiz Türkeli’nin köyü Gencek. Sahilden yukarıya doğru sıralanmış Çayağzı, Gönderet, Gencek, Hösgüden olmak üzere dört mahallesi var.... Devamı...