Google+

KUZKA PROJE TOPLANTISI YAPILDI

          Kaymakam Recep Koşal başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda 19.01.2015 günü saat 10.00’da başlayan proje toplantısı saat 12.00’de sona erdi.

 

          Toplantıya daire amirleri, memurlar, Esnaf Odası Başkanı Sinan Karadağ, Turizm Kooperatifi Başkanı Emin Türkay Öztürk toplam 18 kişi katıldı. Proje ekibinin yaptığı çalışmalar anlatıldı, görüşüldü. Merkeze 2 minareli 300 kişilik cami, daha önceki yıllarda yapılan festivalin Ginolu Fındık Şekeri adıyla devam ettirilmesi, Ginolu Kalesi ve sahili canlandırma projesi, zeytin, fındık, ceviz, kestane ile tarımda canlılığı sağlama projesi, Koru Yaylası yayla turizmi, Türkmen Pazarı ve Çatalzeytin mesire alanları, yürüyüş parkuru, “Çok okuyan mı  çok gezen mi ?” ve “Yalnız Değilsin” projeleri.

             Kaymakam Koşal “Yapılacak festival ilçeyi tanıtmalı, ekonomik katkı sağlamalı. Aksi takdirde düzenlenecek festivalin bir yararı olmaz. Proje ekibi toplantılarımız devam edecek. Bu toplantılarda fikir alışverişimizi sürdüreceğiz.” dedi. 

JANDARMADAN KADINA ŞİDDET TOPLANTISI

           Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığınca  kadına şiddetin önlenmesi konusunda Paşalı Köyünde bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

           İlçe Jandarma Komutanlığı 1. Asyş. Tim Komutanı J.Asb. Çvş. Muhammet Özatlar tarafından 17 Ocak 2015 günü saat 19.00'da Paşalı Köyü kahvehanesinde kadına şiddet konusunda bilgilendirme yapıldı. Özatlar, 6214 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kapsamında yaklaşık 60 vatandaşa konferans verdi. Konferansa Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Halil Özkan ve Köy Muhtarı Ahmet Özcan da katıldı. 

           Sohbet havasında geçen konferansın sonunda vatandaşların sorularına yanıt verildi. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz toplantıya katılan vatandaşlara son günlerde artan hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarılarda bulundu. Toplantının yararlı olduğunu söyleyen vatandaşlar bu tür toplantıların tekrarlanmasını talep ettiler.  

“KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” LİSE’DE ANLATILDI

      Çatalzeytin'de saat 14.00’de Şehit Engin Açıkgöz Lisesi salonunda “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında bayanlara daha güzel bir gelecek hazırlamak amacıyla toplantı yapıldı.

       Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen bilgilendirme toplantısına Kaymakam Erol Korkmaz, daire amirleri, halk ve öğrenciler katıldı. Program kapsamında lise öğrencileri kadına gösterilen şiddete dikkat çekmek için hazırladıkları skeçleri sergilediler. 

 DALGALAR KARAYOLUNA ZARAR VERİYOR

Karadenizin dalgaları karayollarına zarar veriyor. Dalgaların tahrip ettiği kısımlar karayolarınca yaptırılıyor.aşağıda gördüğünüz iki resimde soldaki deniz tahribatını Sinop bölgesi kayalarla yaparken sağdakini ise Kastamonu çakıltaşı doldurarak yapıyor. İkisi de karayolları müdürlüğü. 

DALGA HASARLARI ONARILIYOR

                       DALGA HASARLARI ONARILIYOR

          Ginolu Caddesi PTT önünde ve hastane altında dalgaların vermiş olduğu hasarlar karayolları tarafından onarılıyor. Dalgalar sahil birinci şeritte 3 yerde karayolunu kullanılamaz hale getirmişti yol 15.12.2013 tarihinden itibaren yetkililerce trafiğe kapatıldı.

          Kışlaaltı'nda yaklaşık 30 metrelik bir alan çökerek kıyıya indi, PTT önünde 25 metre uzunluğunda göçük meydana geldi. 

 

Cıvıltı

KOŞAL'IN TEPKİSİ
Cumartesi, 07 Şubat 2015
                Yaşam süprizlerle dolu.                 Yaşadığımız ağır kışın tablosunu resmi mercilerin ilgisine, bilgisine sunmak, insanlarımızın feryadını... Devamı...