Google+

DİDİ KÜMEDE YANGIN

          Çatalzeytin Kastamonu karayolu üzerinde bulunan Didi Küme girişinde orman yangını çıktı.

          Saat 17.30 sıralarında çıktığı tahmin edilen yangına Belediye ve Orman İşletmesine ait itfaiye ve arazözler ile müdahale edildi. Emniyet güçlerinin araç geçişlerine kontrollü olarak izin verdiği yangın ekiplerin çalışmasıyla büyümeden kontrol altına alındı.

          Yangının çıkış nedeni henüz belirsizliğini korurken ilçede 3 gün içinde 2 farklı noktada çıkan yangınlar tedirginlik yarattı.

 

KUTLU DOĞUM HAFTASI

             Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Çatalzeytin İlçe Müftülüğünce kutlama programı hazırlandı.

             Saat 14.30’da Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program başladı. Kur’an-ı Kerim ve mealinin okunmasıyla devam eden programda Kastamonu İl Müftü Yardımcısı Necip Eren tarafından “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferans verildi.

             Kutlu Doğum Haftası programı 16 Nisan 2015 Perşembe günü saat 19.30’da Merkez Camiinde Kur’an Ziyafeti ile devam edecek.

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABÜLÜNÜN 94. YILI KUTLANDI

İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 94. yıl dönümü; Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi Konferans Salonundaki programla kutlandı. 

            Yunus Emre Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatih Kapşigay’ın sunduğu  program saat 10.00’da başladı. Yunus Emre Ortaokulu tarafından hazırlanan etkinliğe Kaymakamı Recep Koşal, İlçe Garnizon Komutanı Alper Yılmaz, Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

             Esnaf Celal Çetinkaya tarafından hazırlanan Çanakkale konulu fotoğraf sergisinin de gezildiği programda; Mehmet Arif Ersoy’un hayatı, İstiklal Marşını yazarken ki duyguları, meclisteki kabulü ile bestecisi Osman Zeki Üngör’ün yaşamını konu alan konuşma, oratoryo ve Yunus Emre Ortaokulu  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bora Yüce tarafından hazırlanan slayt gösterisi izlendi.

            İstiklal Marşını en güzel okuyan öğrencilere Kaymakam Koşal tarafından hediyeler verildi.

 

 

KAVAKÖREN'DE KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKİLDİ

       Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığı kadına şiddete dikkat çekmek için bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. 

       Son zamanlarda artan kadına yönelik şiddet olaylarına karşı Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığı’nca Kavakören Köyü’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper YILMAZ tarafından toplantıya katılan vatandaşlara konu ile ilgili bilgi verildi. 

       Toplantının sonunda Yüzbaşı YILMAZ hırsızlık ve dolandırıcılık konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulundu. Özellikle son yıllarda telefon aracılığıyla vatandaşların dolandırıldığına dikkat çeken Yüzbaşı Alper Yılmaz bu gibi durumlarda hemen 156'yı arayarak durumu bildirmelerini belirtti.

        Bayanların da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişinin katıldığı toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

 

KUZKA PROJE TOPLANTISI YAPILDI

          Kaymakam Recep Koşal başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda 19.01.2015 günü saat 10.00’da başlayan proje toplantısı saat 12.00’de sona erdi.

 

          Toplantıya daire amirleri, memurlar, Esnaf Odası Başkanı Sinan Karadağ, Turizm Kooperatifi Başkanı Emin Türkay Öztürk toplam 18 kişi katıldı. Proje ekibinin yaptığı çalışmalar anlatıldı, görüşüldü. Merkeze 2 minareli 300 kişilik cami, daha önceki yıllarda yapılan festivalin Ginolu Fındık Şekeri adıyla devam ettirilmesi, Ginolu Kalesi ve sahili canlandırma projesi, zeytin, fındık, ceviz, kestane ile tarımda canlılığı sağlama projesi, Koru Yaylası yayla turizmi, Türkmen Pazarı ve Çatalzeytin mesire alanları, yürüyüş parkuru, “Çok okuyan mı  çok gezen mi ?” ve “Yalnız Değilsin” projeleri.

             Kaymakam Koşal “Yapılacak festival ilçeyi tanıtmalı, ekonomik katkı sağlamalı. Aksi takdirde düzenlenecek festivalin bir yararı olmaz. Proje ekibi toplantılarımız devam edecek. Bu toplantılarda fikir alışverişimizi sürdüreceğiz.” dedi. 

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...