Google+

Ciye - Çatalzeytin Belgeseli


 
Ciye Belgeseli TRT-2'de


 SUNU

Toplumların tarihe akışlarında toplumsal belleğin önemi yadsınamaz. Toplumsal belleğin oluşmasının araçlarından birisi de dönemsel olarak durum belirlemeleri yapmak ve bunları belge niteliğine dönüştürmektir.

Çatalzeytin için böyle bütünlüklü bir kaynağın bugüne değin yapılmamış olması bu çalışmanın nedenini oluşturdu. Aynı zamanda da çalışmanın zorluğunu getirdi. Çünkü bu çalışmaya kaynak bulmak ciddi bir enerji ve süre gerektirdi.

Elinizdeki Belgesel dar bir kadro, yoğun özveriyle gerçekleşmek zorunda kaldı. Birkaç kişinin elinde büyüyen Ciye, eksiksiz bir Çatalzeytin Belgeseli olamadı belki. Kaynak ve destek sınırlılığı bu sonucun doğmasında etki oldu.. Ancak eksikliklerine karşın gelecekte yapılacak çalışmalara yön verebilecek nitelik ve içerikte olması yönüyle anlamlı bir ürün olarak ortaya çıktı.

Ciye, gelecek için bir başvuru kaynağı olduğu kadar bugün için de Çatalzeytin’in tanıtımı açısından önemli bir rehber işlevi görebilecek hareketliliğe sahip olacak biçimde hazırlandı.

Çatalzeytin Mektubu Gazetesi’nin bünyesinde ve önderliğinde çıkan Ciye Belgeseli yaklaşık dört yıl süren sancının sonucunda doğarken, oldukça ciddi bir maliyet de ortaya çıkardı. Bu maliyet yükünün hafiflemesine katkıda bulunanları alkışlıyoruz.

Kapsamlı bir çalışma için üretim ekibinin çok az sayıda olmasının kimi eksikleri doğuracağı kuşku götürmez.

Ama şimdilik bu kadarıyla yetinmek durumunda kaldık. İleride daha uzmanca çalışılacak olmasını umuyoruz. Bu yüzden de eksiklerimizin hoşgörü sınırları içerisinde değerlendirileceğini düşünüyoruz.

Ciye’yi oluşturmak kadar ona sahip çıkmak da önemlidir. Ciye’ye üretim sürecinden başlayarak edinenlere kadar süreçte yer alan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla.


 

 

 Çatalzeytin Mektubu Gazetesi Özel Eki
CİYE
ÇATALZEYTİN BELGESELİSAHİBİ
Çatalzeytin Mektubu Gazetesi adına Nadide ÖZTÜRK

Genel Yayın Yönetmeni
Emin Türkay ÖZTÜRK

Yazı İşleri Müdürü
Gökay ÖZTÜRK

Sanat Yönetmeni
Tahsin ŞENTÜRK

Yayına Hazırlayanlar
Emin Türkay ÖZTÜRK Harun ÜNLÜ

Fotoğraflar
Selçuk YILMAZER, Emin Türkay ÖZTÜRK Doğan ÖZBAY, Aslan DOĞAN İzzet ÖZTÜRK, Hamit YALÇIN Mehmet ÜNLÜ, Mehmet ÖZÇELİK Mustafa ÇELEN, Erdal ŞEN

Dizgi
Sevda KARACAN, Meral ÖZBAY

Hazırlık & Tasarım
Sirem Basın Yayın Matbaacılık Ltd. Şti Tel: (0312) 417 90 08 Fax: 425 08 98
www.siremajans.com

Baskı
Ankamat Matbaacılık Sanayi Limited Şirketi 30. Cd. 538 Sk. No.60 Ivedik Organize Sanayi Bölgesi 06370 Ankara Tel: (0312) 394 54 94-95 Fax: 394 54 96

ISBN: 978-605-89855-0-6

Yayımlanan, yazı ve fotoğrafların tüm hakları Çatalzeytin Mektubu Gazetesi adına saklıdır.

İLETİŞİM

Çatalzeytin Mektubu Gazetesi / E. Türkay ÖZTÜRK Atatürk Bulvarı No:54 37940 Çatalzeytin / KASTAMONU Tel: (0366) 516 12 22 Faks: (0366) 516 17 00 e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Posta Çeki Hs.No: 588730 Banka Hs.No: Çatalzeytin Ziraat Bankası 12808793-5001

Bu Haberi Paylaş.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Cıvıltı

Rehabilitasyon Merkezi
Cuma, 18 May 2018
                  Belediye Başkanlığı çok güzel bir adım attı. Otizm Engelli Rehabilitasyon Merkezi girişimi başarıyla sonuçlandı. Bu güzel girişimi geçen sayımızda... Devamı...